slogan2

dievca

Zaujímavosti a články

Dovoľte, aby sme vám dali do pozornosti spriatelené stránky našich partnerov, kde sa dozviete o ich činnosti, zaujímavých akciách, podujatiach a projektoch. Veríme, že vám prinesú veľa podnetov a inšpirácií a budú pre vás obohatením v osobnom a pracovnom živote. Taktiež vám prinášame zaujímavé články a rozhovory plné aktuálnych informácií o zdraví, zdravom životnom štýle, kráse, relaxe, ale aj osobnostnom a duchovnom rozvoji. Prajeme vám príjemné čítanie.

 Vedeli ste, že správnou voľbou cvikov tvárovej gymnastiky môžeme:
- výrazne spevniť kontúry tváre a krku
- zvýrazniť líčka a dodať im strácajúci sa objem
- zväčšiť pery
- eliminovať vertikálne vrásky okolo pery
- rozšíriť alebo zúžiť tvár
- zvýšiť produkciu kolagénu v pokožke a vyhladiť vrásky
- spevniť viečka
- zdvihnúť ovísajúce kútiky úst
- eliminovať nosoústnu ryhu
- zlepšiť prúdenie lymfy a prečistiť podkožie, tým dodať žiarivejší výraz

 

 

  • Chcete denno denne zažívať pocit, že vám to skutočne pristane?
  • Spoznajte oblečenie, v ktorom vaša postava vyzerá najlepšie, a svoj jedinečný štýl, v ktorom sa vždy budete cítiť skvele.
  • A určite budete so mnou súhlasiť, že o farbách, strihoch, vzoroch a doplnkoch sa najlepšie rozpráva v kruhu rovnako naladených žien!

Už niekoľko rokov sme spolu s mojou ženou Jankou vášnivými vyznávačmi zdravého životného štýlu. Ten okrem iných dôležitých prvkov, obsahuje základný, zdravý spôsob stravovania. Kľukatá to cesta, často náročná, ale držanie sa jej prináša veľkú spokojnosť a výsledky. Oplatí sa prekonať samého seba! Vrelo odporúčam. :)

Šťastie a naplnený život si môžeme dať iba my sami. Nedokážu to zabezpečiť peniaze, postavenie, vzťah s iným človekom, ani nič iné. Nájsť vnútornú rovnováhu, spokojnosť a radosť zo života je najprirodzenejšia vec na svete, ale cesta k nej je pomerne náročná. Ako ju pocítiť, hovoril tibetský láma v Bratislave.

Môj príbeh a príbeh HARMÓNIA Festivalu

štvrtok, 20 apríl 2017 12:44

Spomínam si na to prelomové obdobie, kedy som sa rozhodla zmeniť „istý“ zamestnanecký pomer za „neistú“ prácu na vlastnom projekte - HARMÓNIA Festivale zdravia a krásy...

Prečo BioParfemka?

piatok, 07 apríl 2017 09:16

Dnes je téma „bio“ veľmi populárna. Mnohí z nás už zaradili do svojho jedálnička zdravé veci, hľadáme náhrady mnohých nezdravých potravín a pochutín. Skrátka pochopili sme, že zdravá a vyvážená strava skrátka stojí za to. Dodáva nám veľa energie a vitality.

BioParfemka bez sloganu02

Vedeli ste, že organická forma jódu podporuje plodnosť a zdravý vývoj dieťatka už v maminom brušku?

A nielen to!

JednoDuchý život

streda, 22 marec 2017 13:14

JednoDuchý život. A to je aký, napadne vám. Život v láske, pochopení, harmónii?

Porozpráva nám o tom Braňo Rybička, autor knihy s rovnomenným názvom, ktorý svoju druhú knihu pokrstí na HARMÓNIA Festivale zdravia a krásy v Banskej Bystrici.

Kniha JednoDuchý život opisuje životný príbeh chlapca, muža, starca, ktorý prežil svoj život v naplnení a jednoduchých krásach. Jeho cesty po svete, zážitky s láskou a nečakanými skúsenosťami ho stále posúvali vpred. Učil sa tomu čo nechápal kvôli čomu prišiel na tento svet. Našiel svoje poslanie a tým naplnil aj svoju životnú úlohu.

Kniha ukazuje vhľady a možnosti ako nazerať na život cez jeho prirodzenosti a jednoduchosti. Je inšpiráciou v živote samotnom. 

 

Stará "známa" detoxikácia a ako na ňu?

pondelok, 13 marec 2017 11:22

Sú obdobia v roku, kedy človek cíti, že jeho telo potrebuje nový reštart. Vtedy sa cítime byť vyčerpaní, nafúknutí, máme ťažké trávenie, často sa nám objavia vyrážky, problémy s imunitou, či iné zdravotné problémy. To sú signály, že telo potrebuje očistenie od škodlivých látok, takzvanú detoxikáciu. Detoxikácia je očistná kúra, ktorá pomôže nášmu organizmu zbaviť sa škodlivých látok. Pri detoxe sa z tela vylučujú toxíny, prečistia sa črevá, odkyslí sa organizmus. To všetko vám pomôže cítiť sa ľahšie a zdravšie.

M.Lateckova babickinazahrada.sk

Predstavujeme vám nový masážny salón v Banskej Bystrici, ktorý okrem masáží, predstavuje aj regeneráciu, cvičenia a fyzioterapiu.
 
Ste unavení, máte zlé držanie tela, bolí vás chrbát? Vyskúšajte masáž - napr. klasickú, športovú, reflexnú, Breussovu, shiatsu, bankovanie. Pomôcť vám môžu aj terapie - kraniosakrálna terapia, Dornova metóda, mäkké techniky.
 
V novom masážnom salóne "Richard Knoška Masáže a Regenerácia" v Banskej Bystrici (ul. Vajanského 13, v blízkosti Nám. SNP, 1. poschodie) vám okrem toho vyšetria skrátené a oslabené svaly, urobia analýzu držania tela, ukážu rehabilitačné cvičenia či Makko-Ho zostavu vytvorenú na základe čínskej tradičnej medicíny.
                                            

Viac informácií na podujatí HARMÓNIA Festival zdravia a krásy v B. Bystrici 19. a 20.5. 2017, kde sa s pánom Knoškom môžete stretnúť osobne, ale tiež na stránke www.masaze.6f.sk

Rozhovor s Milošom Matulom

streda, 08 marec 2017 12:21

Pamätáte si, ako ste ste sa dostali k tomu, čo robíte?

Původně, když se mě na to ptali novináři poprvé, tak jsem si to nepamatoval, nepřikládal jsem tomu váhu. Ale když jsem slídil ve své paměti, přišlo to. Takže ano, dneska už to vím zcela jasně: v polovině 90.let jsem pořádal pro jednu kamarádku obdobné semináře, kam jsem zval - již tehdy - své přátele lektory. Vždy byli tak 2-3. A jednou se také stalo, měl jsem tam mimo jiné i jistého kabalistu, který přišel na svůj výstup - což bylo v sobotu odpoledne - totálně zpitej, sedl si a řekl, že kabala je tak tajná, že o ní nemůže nic říci... Pak se zvedl a odešel! (smích).

Radi maškrtíte a neviete si váš život predstaviť bez čokolády? Viete však, že tabuľková čokoláda je plná tukov a cukru, ktoré vášmu zdraviu vôbec neprospievajú? Vyskúšajte zdravé sladkosti vyrobené zo surových kakaových bôbov!

Čo je to ŠŤASTIE? Ako je možné skĺbiť RODINU a PRÁCU? Ako dosiahnem ŠŤASTIE V PRÁCI? Ako si v NÁJSŤ ČAS LEN PRE SEBA? Ako byť dlhodobo SPOKOJNÁ VO VZŤAHU?

Ženy tvoria 51% slovenskej populácie, sú matkami, zamestnankyňami, podnikateľkami, líderkami i manažérkami. Tak, ako sa mužom pri ich pracovnom nasadení nedá uprieť súťaživosť, pracovitosť a vytrvalosť, tak ženy vyvažujú tú stranu, ktorej nechýba empatickosť, zmysel pre detail a kreativita. V slovenských firmách, ale práve tento typ harmónie častokrát chýba. Na Slovensku existuje nezisková organizácia, Platforma žien Slovenska, ktorá chce aby táto harmónia zostala zachovaná a zlepšili sa podmienky pre pracujúce ženy i matky. Platforma žien Slovenska je prvá nezávislá a apolitická organizácia, ktorá spája a zastrešuje organizácie, asociácie a jednotlivcov s cieľom skvalitňovať život žien na Slovensku. 

Sme radi, že vám môžeme priniesť niečo výnimočné a pomáhať pri propagácii 3-ročného štúdia Školy vnútornej alchýmie.

Otvárame už tretí ročník 3-ročného štúdia čínskej medicíny, metafyziky, bioenergetiky, symboliky a feng shui ako kompletného učiva pre širokú verejnosť.

Ide o 3 stupne štúdia v trvaní 3 rokov. Jednotlivé úrovne sú nastavené tak, aby ako celok vytvárali komplexný pohľad na veci okolo nás a v nás. V triede bude max.  20 ľudí, aby bol zabezpečený osobný prístup lektora nielen v teoretických, ale aj v praktických častiach.

V r. 2017 otvárame 2 triedy. Jednu triedu víkendovú a jednu večernú cez týždeň. Štúdium vo víkendovej triede trvá 10 víkendov za rok. Vždy jeden víkend v mesiaci (sobota, nedeľa). Štúdium vo večernej triede bude prebiehať v podvečerných hodinách jeden deň v týždni.

Dátumy stretnutí víkendovej triedy:

Poďme sa hrať na doktora

pondelok, 12 október 2015 11:16

Spomínate si na svoje detské časy? Tiež ste sa na doktora hrávali? Tiež ste chceli vedieť a poznať aké to ľudské telo je a aký je rozdiel medzi dievčatkami a chlapcami? Prišlo vám to ako veľké tajomstvo? Alebo ste to považovali za niečo prirodzené a normálne? Poniektorí sa chceli hrať na doktora pravidelne, iným táto hra nič nehovorila. Niektoré deti  sa jej doslova vyhýbajú, iné sa „iba hanbia“, a sú aj také, ktoré sa vyzlečú skôr než poviete ordinácia. Čo všetko si deti prinášajú do života od nás rodičov? A kedy by mali dievčatá a chlapci pochopiť naozajstný fyzický rozdiel medzi pohlaviami? A ako im to povedať? 

Čo sa skrýva v kozmetike

pondelok, 05 október 2015 11:08

Pokožka je najväčším orgánom tela. Nejde o uzavretý orgán (nepremokavý plášť), ako sa mnohí domnievajú. Práve naopak! Pokožka žije, dýcha, vylučuje, detoxikuje a je to tiež základný ukazovateľ zmien v organizme. Tak ako je pokožka priechodná z vnútra von, platí to aj opačne. Teda nielen jedlom či znečisteným prostredím sa škodlivé látky dokážu dostať do tela. Telo pomocou pokožky absorbuje až 60% toho, čo naň natierame, v čom sa umývame, čo si nanášame na pokožku!

Pozreli ste sa niekedy na zloženie svojich obľúbených kozmetických výrobkov? A rozumeli ste jednotlivým zložkám? Ak by ste vedeli o ich nežiaducich účinkoch, určite by ste väčšinu z nich zahodili do koša. My sa pozrieme na najčastejšie z nich:

Krásna žena. Slovné spojenie, ktoré u väčšiny mužov evokuje ženskosť, jemnosť, krehkosť. A práve tu nastáva ten mylný dojem u mnohých žien. Keď som krehká, som automaticky slabá. V skutočnosti keď sme my ženy ženské, jemné, sme veľmi silné. Pretože práve naša ženskosť, krehkosť nám dáva silu. Muži nám sú ochotní priniesť aj modré z neba a kedykoľvek pomôcť, poradiť. Dovoľte mužovi pomôcť Vám, bude veľmi rád.

Čo je to úspech?
Za úspech možno považovať absolútne čokoľvek. Aj napriek tomu, že ľudia ho väčšinou charakterizujú a merajú v podobe zarobených peňazí, alebo v dosiahnutí hmotných statkov, byť úspešný znamená dosiahnuť Vami želaný stav, alebo výsledok. A ten má veľakrát nehmotnú podobu, ako napríklad šťastie, osobná sloboda, nezávislosť a mnoho iných. Žijeme však v dobe a v spoločnosti, ktorá je plná predsudkov, porovnávania a hodnotenia iných a preto prirodzene myslíme v prvom rade na výsledky, ktoré sú všeobecným trendom v spoločnosti a to bez ohľadu na to, či to my sami v skutočnosti takto chceme. 

Významná návšteva, ktorú si nenechajte újsť. Dr. T.Colin Campbell z USA, Jacob Gould Schurman Professor Emeritus výživovej biochémie Cornellovej univerzity (USA). Špecializuje sa v oblasti účinkov výživy na ľudské zdravie z dlhodobého hľadiska. Preslávila ho jeho jedinečná a výnimočná, najrozsiahlejšia dietologická štúdia v histórii, spolu s rovnomennou knihou "Čínska štúdia", ako i dokumentárny film "Radšej vidličky, ako nože".

Odkaz Dr. Campbella slovákom: „Prídem sa s vami podeliť o to, ako jednoducho je možné zbaviť sa chronických ochorení a užívaných liekov až o 90%!“

Závislosť na pripojení, 2. časť

Súvislosť závislosti s prestrihnutím pupočníka pri narodení je viac než zrejmá.
Po narodení bábätko prirodzene potrebuje čas na to, aby sa rozhodlo, kedy sa placenty ako svojho zdroja pustí. Placenta je k dieťaťu prirastená pupočnou šnúrou a jej odstrihnutie je prejavom násilia. Dá sa prirovnať k odrezaniu ruky alebo nohy... Limbický otlačok, u tejto bohužiaľ bežnej pôrodníckej praktiky, má svoje následky. Identita dieťaťa sa premiešava s matkinou. Postupom času dieťa nenachádza seba samého, ale premiešava svoje témy, pocity, priority s matkinými. Veľakrát rieši témy rodičov, nie svoje, pretože ich nevie oddeliť. Spôsob života, správanie, názory, priority dieťaťa..., to všetko nie je slobodne rozvinuté, ale silne podmienené identitou matky.  Deti majú tendenciu zachraňovať svojich rodičov a brať za nich zodpovednosť. Nie je to zdravé. Rovnako ako brať prehnanú zodpovednosť za šťastie svojich detí, partnera, priateľov, susedov... Vznešene sa tomu hovorí starostlivosť. Neobratne "opičia láska". Každopádne je to nezdravé správanie vykazujúce závislosť.

IQ a EQ - Závislosť na pripojení, 1. časť

Závislosť na pripojení k internetu je stále viac pálčivou otázkou.
Akoby odpojenie sa od internetu bolo takou malou smrťou. Pripojenie nájdeme skoro všade, navykáme na neho deti - na ilúziu prepojenia so svetom a na internetovú realitu, ktorá vytvára rozpor v prežívaní a utváraní si vlastnej integrity vo svete.

Hry naživo a ich význam.
Keď som bola malá, žiadny internet nebol. Hrávali sme sa vonku s bratom a hodiny si vytvárali svoj svet. Les za panelákom bolo naše kráľovstvo a všetko dávalo zmysel. Vymyslenú realitu tvorila len televízia a rozhlas. Tú sme ale veľmi nepozerali, pretože zážitok z hry vo vlastnom bunkri v lese alebo strieľanie z luku bolo viac príjemné a očarujúce, ako pohybujúce sa obrázky. Nie je to tak dávno.

Internetová klinika www.klik-klinik.sk  je novým inovatívnym projektom spoločnosti Zdravie.sk, s. r. o. a SWAN, a.s. Tento projekt umožňuje ľuďom konzultovať ich zdravotný stav z pohodlia domova, bez nutnosti osobnej návštevy odborníka. Prináša príležitosť získať odpovede na otázky týkajúce sa zdravia, poradiť sa o výsledkoch vyšetrení či alternatívach liečby.

Online konzultácie môžu pomôcť klientom, ktorí:

Zdravie tečie cez žalúdok

štvrtok, 23 apríl 2015 08:40

AJ V ZDRAVÍ PLATÍ – dôveruj, ale preveruj!

Slovo ZDRAVIE je asi najviac skloňovaným slovom u nás, minimálne čo sa 21. storočia týka. Máme tu obrovské a stále rastúce množstvo tzv. zdravých produktov, zdravých doplnkov výživy, vitamínov, diéty slávnych hviezd a vyhlásených odborníkov, do nekonečna finančne aj fyzicky prispievame na podporu vyliečenia tých najzávažnejších ochorení a na vynájdenie „zázračných“ liekov proti nim. Žiaľ, výsledok, aký by sme všetci čakali, neprichádza. Trpíme stále viac a žiaľ, zbytočne.

Strana 1 z 2

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Newsletter

Prihláste sa pre odber informačných emailov

Facebook

Kontakt

OPEN F&K, s.r.o.

  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • tel: 0905 291 321