slogan2

dievca

Lektori na festivale

banner 628x190 BANSKA BYSTRICA 2017 KDM

 1. Jozef Banáš
 2. Pavel "Hirax" Baričák
 3. MUDr. Igor Bukovský, PhD.
 4. Ľubor Foltán
 5. Svetlana Guzmanová
 6. Beáta Hlohovská
 7. Mária Holubová
 8. Monika Jakubeczová
 9. Denisa Jarabková
 10. Alice Krempaská
 11. Antónie Krzemieňová (CZ)
 12. Ľubica Kuttnerová
 13. Zuzana Lukačovič
 14. Miloš Matula (CZ)
 15. Jarmila Máťošová a Renáta Beláková
 16. Ivana Medveďová
 17. Peter Planieta
 18. Ingrid Rusnáková
 19. Viktória Sentpéteryová
 20. Janette Šimková
 21. MUDr. Markéta Šinská
 22. Marcela Václavková Konrádová

a Andrejka Peniaková - FITSHAKER

Jozef Banáš

Jozef Banáš - slovenský spisovateľ, politik, diplomat, topmanažér.

Jozef Banáš je jeden z najpredávanejších a najobľúbenejších slovenských spisovateľov, ktorého knihy s úspechom vychádzajú nielen na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách. Narodený v Bratislave, kde dodnes žije a tvorí.  Medzi jeho úspešné diela patria knihy Kód 9, Kód 1 a Kód 7. Obľúbené a oceňované sú aj jeho knihy Idioti v politike, Zastavte Dubčeka, Zóna nadšenia či Sezóna potkanov. Aktuálne pracuje na ďalšej knihe, vystupuje na Slovensku i v zahraničí.

  

 

Pavel "Hirax" Baričák

Ak navštívite stránku hiraxshop.sk o Paľkovi Baričákovi sa dozviete aj to, že pochádza z Martina, 6 rokov pracoval v rádiu Rebeca; je hudboníkom, cestovateľom, podnikateľom, poetom, spisovateľom. Jeho život je zaujímavý, pestrý, bohatý. Práve z neho čerpá pri písaní svojich kníh, napr. aj veľmi obľúbených Šlabikárov I., II, III.

 

MUDr. Igor Bukovský, PhD.

Téme zdravého a rozumného stravovania a využitia výživy v prevencii a liečbe ochorení sa venuje od roku 1989.

V roku 2004 z osobných dôvodov opustil výskumnú a akademickú činnosť a založil svoju Ambulanciu klinickej výživy. Je autorom stoviek populárno-náučných článkov, rozhlasových programov, televíznych vystúpení a trinástich kníh, ktoré sa dostali na prvé priečky v predaji na Slovensku aj v Česku a prekročili už hranicu 900 tisíc predaných kusov. Venuje sa aj prednáškovej činnosti pre verejnosť a rôznym filantropickým aktivitám.

Bol aktívny v mnohých zdravotných projektoch od úrovne miestnych samospráv až po Ministerstvo zdravotníctva SR, v rokoch 1990 – 1992 bol externým poradcom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a sociálne veci.

V minulosti bol pretekárskym plavcom na úrovni vrcholového športu – ako 15 ročný získal svoj prvý titul Majster Československa dospelých, bol mnohonásobným Majstrom Slovenska všetkých vekových kategórií a donedávna držal najstarší slovenský plavecký rekord, ktorý bol prekonaný až po 34 rokoch.

Je členom americkej Academy of Nutrition and Dietetics a členom Zboru riaditeľov v celosvetovej True Health Initiative založenej dr. Davidom Katzom z Yale University v USA.

Je hrdý na to, že je spoluzakladajúcim členom Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu.

Ľubor Foltán

smiechológ a certifikovaný inštruktor Jogy smiechu

lubor foltan 1 th

Svetlana Guzmanová

"Narodila som sa v Moldavsku, vysokú školu som ukončila v Rusku. Od detstva sa zaujímam o človeka a vzťahy. Viac ako 18 rokov sa zaoberám osobnostným koučingom, numerológiou, astrológiou. S klientmi vediem motivačné pohovory, kde na úrovni vedomia a podvedomia motivujem klienta na dosiahnutie konkrétnych cieľov a ak je potrebné vykonám odstránenie blokov. Motivujem ľudí na dosiahnutie úspechu vo všetkých sférach - šport, podnikanie, zamestnanie, štúdium, partnerské vzťahy a zdravotné problémy".

Ing Svetlanka Guzmanova

Beáta Hlohovská

Beáta Hlohovská je etikoterapeutka, ktorá už 20 rokov pomáha ľuďom, najmä na životných križovatkách nájsť samých seba, vnútorný pokoj a silu. Poznáte ju aj z rozhlasu a televízie; spolupracuje aj s Adelou Banášovou na spoločných večeroch s ktorými cestujú po Slovensku a otvárajú témy sebarozvoja, sebaspoznávania a duchovnej cesty.

Bea Hlohovská o sebe: "Ja sa cítim ako sprievodca ľudí hľadajúcich seba samých a svoj vlastný život, čo následne prináša pokoj, mier a fyzické a duševné uzdravenie. Intenzívne semináre Vedomá žena, ženské kruhy, pobytové semináre, cyklus Rozhovory s Adelou Banášovou - tu sa venujem prebúdzaniu, očisťovaniu, uzdravovaniu žien, aby boli schopné mať svoj život vo svojich rukách a tvoriť si v živote radosť, šťastie, hojnosť a láskyplné vzťahy".

foto bea 040 1

Mária Holubová

Mária Holubová sa zaoberá dejinami medzinárodných vzťahov, diplomacie a protokolu a tiež sa zaujíma o spoločenské postavenie žien v histórii a v súčasnosti. Miluje psov a kvety. Jej splnenou ambíciou je práca vysokoškolskej učiteľky a to, že sa stala autorkou literatúry faktu z európskych dejín. Má aj nesplnenú ambíciu a tou je vlastniť kníhkupectvo s kaviarňou.

Maria Holubova

Monika Jakubeczová

terapeutka, koučka, konzultantka a spisovateľka

Monika Jakubeczová o sebe: "Mala štyridsať rokov, keď sa jej radikálne zmenil život. Bez toho, že by hľadala Pravdu, či prosila Boha, anjeli jej vstúpili do života a zostali. Dnes ich odkazy odovzdáva, ich pomocou sprevádza ľudí na ceste odblokovávania deštruktívnych programov a pomáha im vo vlastnom uzdravení. Koučuje a pomáha ľuďom aj v životných otázkach.

Monika napísala dve knihy s duchovnou tematikou: Prebudili ma anjeli a Život s anjelmi a vydala 4 meditačné CD (vedené meditácie). Dnes popri písaní svojej tretej knihy podniká (tvorba webstránok, konzultácie, semináre, workshopy), koučuje, lieči a odovzdáva odkazy anjelov, pričom si dokázala udržať zdravú rovnováhu medzi duchovným a materiálnym životom.

Aktuálne organizuje sériu meditačných dní s hlavnou témou „Rok Jedničky“ (o vzťahoch, peniazoch a zdraví). Viac informácii na www.jakubeczova.sk".

 

Denisa Jarabková

Denisa Jarabková to je "žiarivá strava" sama o sebe. Deniska je kuchárka, matka, inšprátorka a liečiteľka. A čo hovorí o sebe a svojej ceste?

"Celú svoju lásku k ľuďom a svetu som sústredila do svojich rúk. Svojimi rukami varím harmonizačné a liečive jedlo, miešam Bachové kvapky a esenciálne oleje.Mojou túžbou je pomocou vedomého prístupu k jedlu docieliť zharmonizovanie tela aj duše zvnútra. Rozprúdenie našej životnej energie, ktorá je našim najprirodzenejším spôsobom liečenia. Už niekoľko rokov sa snažím vedome pristupovať k stravovaniu a ak je mi to umožnené inšpirovať aj druhých. Zmenou stravovania sa začala naša cesta do vlastného vnútra. Život sa nám zmenil radikálnym spôsobom, naša myseľ sa nám otvorila a my sme boli schopný sa spojiť so samým sebou a vykročiť na vedomú cestu sebauvedomenia. Prebudili sa naše schopnosti, zlepšilo sa spojenie s vlastným vnútrom aj s okolím. Prevzali sme zodpovednosť za svoj život a vidíme súvislosti všetkého, čo sa nám v živote deje.

Žijem svoj osobný príbeh a vďačím za to strave. A preto by som sa aj s vami chcela o ten zážitok podeliť a pomôcť vám vykročiť na cestu nepoznanú, ale krásnu. Plnú poznania, lásky, súznenia a súvislostí. Vedomý prístup k stravovaniu je jeden z krokov k zmene, ktorú možno práve vy potrebujete! Naučím vás vložiť svoju lásku do vašich vlastných rúk a pomocou tejto lásky budete liečiť nielen seba, ale aj svojich blízkych".

Alice Krempaská

Alice o sebe: "Nikdy som si ani len nepomyslela, že sa budem akoukoľvek formou venovať oblasti „zdravie“. Po desiatich rokoch v armáde ako profi vojak som sa konečne ocitla v podnikateľskom sektore. Tá doba bola pre mňa fantastická, úžasná. Začala som podnikať, „makať“ na svojich projektoch. Ale  prišlo „STOP“  - choroba, ktorá ma zastavila a prinútila rozmýšľať inak. Práve zdravotné problémy ma donútili viac sa zaujímať o svoje zdravie.

Nič v živote nie je náhoda a veci prichádzajú do života , tak ako vlastne chceme, ale ani o tom nevieme. Pred ôsmimi rokmi som sa stretla so zaujímavými ľuďmi a s novými príležitosťami. Začala som sa aktívne venovať problematike pôsobenia olejov lisovaných za studena na náš organizmus. Iba prax ma presvedčila o tom, že to, čo odporúčam, naozaj funguje. Faktom je aj skutočnosť, že som sa na tejto ceste stretla s tými správnymi ľuďmi. Bez lekárov, ľudových liečiteľov a biochemikov by som nemala dostatočné informácie prečo to všetko funguje. Dnes sa riadim radami hlavne ruských odborníkov a viac verím východnej (ruskej) ako západnej medicíne.

Momentálne sa venujem písaniu e-booku „Ako účinne a správne používať oleje lisované za studena“. Mojou srdcovou záležitosťou je aplikácia  „Ofenzívneho marketingu a clientingu v praxi“.  Systém tejto problematiky som si nechala akreditovať. Vo voľnom čase  rada chodím na hríby a do prírody. Rada čítam knihy o marketingu a biznise.

Alice4 1

Antónie Krzemieňová (CZ)

Antónie Krzemieňová je psychosomatička a spisovateľka, ktorá sa venuje sile pôsobenia myšlienky na telo. Už na svojej koži sama zistila, že to nie je náhoda, že ten, ktorý človek ochorie na konkrétnu chorobu. Zamyslela sa nad zdravím a začala svoje hľadanie po racionálnych dôvodoch chorôb. Kto chce, nájde a tak aj ona našla to, čo hľadala. Natrafila na lekársku psychosomatiku Dr. Hamera a tá jej odpovedala na otázku, prečo a ako vznikne v tele choroba, ako reagujú bunky na myšlienky a emócie. Svoje štúdium u kanadskej lekárky si aj sama v praxi overovala a naďalej úspešne overuje. Antónie pomáha ľuďom nájsť spôsob ako byť trvalo zdravý, vyrovnávať sa so životnými situáciami a život si naozaj užívať a nie ho iba pretrpieť.

Knihy od Antonie Krzemieňovej: Tělo napoví (2015), Tělo napoví 2 (2015), Síla myšlenky I. – Prokletí (2011), Síla myšlenky II. – Manipulace (2011), Síla myšlenky III. – Nemoci z emocí (2012), Síla myšlenky IV. – Emocí k nemoci (2012), Pohádkový tabor (2016)

AntonieK 2

Ľubica Kuttnerová

Niečo o mne... Som neúnavná propagátorka zdravého životného štýlu. Vyznávam trochu upravenú myšlienku Hippokrata - Vhodná strava a pohyb na čerstvom vzduchu nás dokáže vyliečiť z 80%. K vhodnej strave radím aj bulharské probiotiká. V praxi čerpám z rád a skúseností ich tvorcu, svetového odborníka v oblasti probiotík, pána gen. majora Prof. MUDr. Nikola Alexandrova, DrCs.

Lubica Kuttnerova naWeb

Zuzana Lukačovič

Vyštudovaná právnička a celoživotný priaznivec používania byliniek a prírodnej medicíny ako protiváhy k výrobkom farmaceutických spoločností. Samoštúdiom načerpala a v praxi overila účinky mnohých prírodných farmaceutík, čo ju priviedlo k využívaniu esenciálnych olejov ako k najintenzívnejšiemu zdroju liečebných látok vytvorených prírodou. V tejto oblasti našla svoje uspokojenie a naplnenie a po viacerých odborných školeniach sa v súčasnosti sama venuje lektorskej činnosti a využívaniu potenciálu esenciálnych olejov pre zdravie a získanie duševnej rovnováhy. Pravidelne organizuje Voňavé lekárničky zamerané na účinky esenciálnych olejov.

ZuzkaLukaovi

Miloš Matula (CZ)

Pamätáte si, ako ste ste sa dostali k tomu, čo robíte?

Původně, když se mě na to ptali novináři poprvé, tak jsem si to nepamatoval, nepřikládal jsem tomu váhu.  Ale když jsem slídil ve své paměti, přišlo to. Takže ano, dneska už to vím zcela jasně: v polovině 90.let jsem pořádal pro jednu kamarádku obdobné semináře, kam jsem zval - již tehdy - své přátele lektory. Vždy byli tak 2-3. A jednou se také stalo, měl jsem tam mimo jiné i jistého kabalistu, který přišel na svůj výstup - což bylo v sobotu odpoledne - totálně zpitej, sedl si a řekl, že kabala je tak tajná, že o ní nemůže nic říci... Pak se zvedl a odešel! (smích). Přišla za mnou Zoša Kinkorová, legenda české astrologie, moje dobrá přítelkyně,  jedna z mých vzácných učitelů a pozdějších kolegů, jinak také lektorka na tomto víkendovém semináři, a řekla, že mi teď nezbývá nic jiného, než to vzít za něj a předvést lidem vše, co znám: vše o Egyptě, o meditacích, o Barbře Streisandové, s kterou jsem pracoval a poznal jako mystickou osobnost. A jelikož mé čtyř-šestihodinové vystoupení mělo velký úspěch, opět za mnou přišla Zoša a řekla: " Milošku, vykašlete se na všechny ty lektory, budeme jezdit jenom my dva spolu . vy si budete dělat to své a já astrologii a bude nám to fungovat." A tak se také stalo a byl to vlastně začátek mé šamansko-ezoterické školy DUCHOVNÍ CESTA POKOJNÉHO BOJOVNÍKA SVĚTLA, která už funguje 17 let!

Celý rozhovor s Milošom Matulom nájdete na tejto stránke, v sekcii Zaujímavosti: http://www.harmoniafest.sk/zaujimavosti/item/33-rozhovor-s-milosom-matulom

M.Matula1 upravene

Jarmila Máťošová a Renáta Beláková

Maťošová a Beláková AkoSiUvariťZdravie.sk

"Náš spoločný príbeh sa začal v roku 2008. Absolvovali sme spolu kurz Nutrilite Academy – zdravý životný štýl. Dovtedy sme každá pracovali samostatne v oblasti životného štýlu, ale po tomto kurze sme vytvorili spoločné projekty.

 

 • máme vlastné Centrum výživy a pohybu  s profesionálnym medicínskym prístrojom JAWON IOI 353 Professional
 • tvoríme individuálne jedálničky na mieru zákazníka
 • realizujeme množstvo prednášok a školení v oblasti výživy, doplnkov stravy, pečenia, varenia
 • zaoberáme sa poradenstvom vo výžive aj pre aktívnych športovcov
 • realizujeme kurzy zamerané na tvorbu jedálničkov a výživu.
 • vytvárame brožúrky a knihy zamerané na výživu a bioprodukty pre DM drogerie markt
 • organizujeme prohram premeny: Nové telo pod stromček a Nové telo do leta. Viac o týchto programoch nájdete už čoskoro na našom webe.
 • organizujeme a realizujeme Týždňový špeciálny reŠTART pobyt

 

So získavaním skúseností sme v spolupráci s ImunoVital centrom a MUDr. Katkou Bergendi  a DM napísali knihy: Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ I a II. Viac o knihe nájdete na tomto odkaze: mio.akosiuvaritzdravie.sk
Prvá úspešná kniha zameraná na intolerancie, alergie.

V roku 2015/2016 sme sa spolupodieľali na výrobe knihy: Zdravé desiate nielen pre deti. Úspešná kniha sa predáva nielen ako e-book ale aj v tlačenej forme. Prispeli sme aj k jej bonusovým častiam Zdravé torty a Smoothie".

A tomu všetkému predchádzali ich vlastné príbehy, ktoré si prečítate na stránke www.akosiuvariťzdravie.sk

Ivana Medveďová

"Som jedným z prvých troch akreditovaných terapeutov Cesty na Slovensku. Pracujem v Banskej Bystrici. Okrem individuálnych sedení s klientmi organizujem informačné večery v slovenských mestách. Ich význam spočíva v predstavení Cesty, organizácii výmenných stretnutí absolventov Intenzívnej cesty v Banskej Bystrici a organizácii praktických workshopov. Považujem sa za šťastného človeka, pretože môžem robiť prácu, ktorá ma hlboko napĺňa. Nebolo to tak ale vždy. Dostala som sa v živote do fáze, kedy v ňom bolo všetko hore nohami – práca, zdravie, vzťahy. Blúdila som bezcieľne svetom, hľadala som zážitky a šťastie, pretože som sa hlboko vnútri cítila nešťastne, zmätene, stratene. Dnes som za to však vďačná".

IvanaMedvedova foto akreditacia upravene

 

Peter Planieta

"Zdravému životnému štýlu a zdravej strave sa venujem od svojich 17 rokov. K tejto oblasti som sa dostal cez bojové umenia - aikidó, čchi kung a tchaj ťi. Vyskúšal som na sebe rôzne stravovacie štýly – vegetariánsku stravu, delenú, surovú, stravovanie podľa krvných skupín a nakoniec som spoznal makrobiotiku – energie Jin a Jang a stravu podľa piatich elementov. Táto oblasť mi natoľko učarila, že som sa jej začal venovať aj profesne. V roku 2003 som založil s priateľmi firmu Planeta Food teraz PLANETA NATUR, sieť obchodov so zdravými potravinami,  v roku 2012 vznikla myšlienka a projekt ELEMENTY ZDRAVIA a zároveň  s ním aj nezisková organizácia Happy Planet na pomoc ľuďom so zdravotnými problémami. V roku 2016 vznikol zdravý fast food s názvom ŽIVA FOOD, kde varíme  podľa piatich elementov."

Ingrid Rusnáková

Ingrid školí, prednáša, robí poradenstvo, koučuje ludí, ktorých zároveň motivuje a vedie ku kvalitnejšiemu životu v rôznych podstatných oblastiach zivota. Je maminou dvoch skvelých synov a zvláda nielen ich výchovu, ale aj vieť svoj podnik a pracovať na sebe. Svoje projekty zameriava na zdravie, pomoc a podporu rozvoja prirodzeného potenciálu ľudí, ktorí jej prejavia dôveru. Mnohým sa stala príkladom ako žit lepšie, ako žiť bez strachu.

IngaRusnakova

Viktória Sentpéteryová

"Som zrelá žena a som matkou. To, čo učím ľudí je teória spojená s praxou. S mojim vlastným prežívaním a skúsenosťami, potvrdená mojimi klientmi, ktorí úspešne zvládli cestu. Cestu, na základe ktorej sa z nich stali zdravo sebavedomí ľudia so zdravou láskou k sebe samému. Mnohí po absolvovaní tejto cesty prestali brať lieky a to považujem na veľký úspech. Väčšina chorôb totiž pochádza z nevyriešených vecí v živote, na ktoré následne reaguje naše telo - disharmóniou, chorobou.
 
Novinkou v mojej práci je to, že moju pomoc vyhľadávajú aj rodičia detí s "poruchou správania". Práca s nimi je nádherná a ich spätná väzba očarujúca".
 

Viktoria Sentpeteryova

Janette Šimková

"Po dlhoročnej publicistickej tvorbe venovanej sociálno-patologickým javom som vyštudovala  v roku 2009 sociálnu prácu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, lebo som chcela naplniť svoju túžbu pomáhať ľuďom a podať im ruku skôr, než stihnú padnúť. Pri sociálnom poradenstve som zistila, že niektorí klienti nepotrebujú rady, ale prácu nasebe v podobe osobného rozvoja. Objavila som možnosti koučovania, ktoré si ma získalo aj tým, že v ňom ide o rovnocenné partnerstvo medzi koučom a koučovaným. Koučujem s nadšením, lebo verím, že „každý problém v našom živote v sebe nesie dar – ale takto musíme uvažovať na začiatku, inak tento dar nikdy neobjavíme“, povedal Richard Bach a ja dodávam, že nikdy nie je neskoro hľadať začiatok.

Klienti oceňujú môj ľudský prístup, prácu s emóciami, empatiu, tvorivosť a energiu, ktorú dokážem vložiť do motivácie a inšpirácie. Riadim sa krédom:  „Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať.“ Ja rada náruč otváram, aby som človeku ukázala, že môže s odvahou rozťahovať  krídla".

Janetteimkov

MUDr. Markéta Šinská

Markéta Šinská absolvovala lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v odbore všeobecné lekárstvo. Niekoľko rokov sa venovala neurológii, aktuálne pracuje v Národnom rehabilitačnom centre Kováčova. Zaujíma sa o zdravý životný štýl, aktívny prístup k životu, pravidelné spontánne meditácie podľa techník Sahadža jogy zamerané na rovnováhu ducha a tela, prehlbovanie osobnostných kvalít človeka pomocou meditácie, zvládanie každodenného náporu povinnosti. Meditáciám sa venuje od roku 1998. Je vydatá a má 3 deti.

 IMG5981

Marcela Václavková Konrádová

Marcelka Václavková Konrádová aj napriek množstvu diagnóz a vážnym zdravotným ochoreniam, píše projekty a organizuje viac ako 30 rôznych podujatí ročne, študuje, robí prednášky, osobnostný aj firemný koučing, pomáha ľudom zo znevýhodnených rodín, seniorom, vedie občianske združenie Prístav nádeje. Je certifikovanou manažérkou, sociálnou pracovníčkou, autorkou 8 kníh, dobrovoľníčkou. Za svoju neúnavnú prácu získala množstvo ocenení, napr. Filantrop napriek hendikepu za rok 2014. Je vydatá a žije vo Zvolene.

 

Zoznam je radený abecedne a priebežne dopĺňaný (sme v procese tvorby). Posledná aktualizácia 20.3.2017

 

 

 

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Newsletter

Prihláste sa pre odber informačných emailov

Facebook

Kontakt

OPEN F&K, s.r.o.

 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • tel: 0905 291 321