slogan2

dievca

Harmónia Žilina 2015

Prednášky z festivaluProgram ZA 2

 

Stručný obsah prednášok

1. Jozef Banáš  - NAJVYŠSOU ROZKOŠOU V ŽIVOTE JE STAV BEZ BOLESTI A UTRPENIA (syntéza románov Kód 9, Kód 1 a Velestúr)

Posolstvo prednášky:
Premýšľanie nad posolstvom románov Kód 9, Kód 1 a Velestúr. Rozprávanie o mne, o každom z nás, kto pochopí, že zmeniť sa môžeme len činmi, ktorými prejavíme odvrátenú stranu strachu - odvahu. Ak si toto uvedomíme, prestaneme sa báť. Aj smrti. Bojí sa jej len ten, kto sa bojí života, kto netúži, nesníva. Sme väzňami strachu. Bojíme sa zlyhania, a preto pre istotu nesnívame. Čoraz menej nás má odvahu túžiť, väčšina ostáva stáť na začiatkoch ciest. Na ozajstnú cestu sa vydávajú len nemnohí odvážni, ktorí napokon nachádzajú pravú rozkoš života vtedy, keď pochopia, že jedinou možnosťou ako zmeniť svet je zmeniť seba. Človek má neraz pocit, že žije v tieni a to len preto, lebo stojí k slnku chrbtom. Stačí sa obrátiť - a zistí, že svetlo ho obklopuje. Nesmieme snahu o premenu vzdávať. Ako vravia v Indii - všetko sa nakoniec na dobré obráti. Ak sa neobráti, ešte nie je koniec.

 

2. Mgr. Ľubor Foltán - DOKÁŽETE SA ZASMIAŤ LEN TAK? ALEBO POTREBUJETE K SMIECHU VONKAJŠIU PRÍČINU? 

Podľa výskumov sa deti smejú až 300 krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20 krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu.

Základ zážitkového workshopu tvorí Joga smiechu. Pri jej cvičení sa budete smiať nezávisle na vonkajších okolnostiach. Workshop zahŕňa rôzne smiechocviky a hry a na konci workshopu si zatancujeme tanec smiechu: HO HO – HA HA grounding dance. Svoj mozog doslova naprogramujete na radosť.

Pri cvičení jogy smiechu vyvolávame smiech kombináciou smiechocvikov, očného kontaktu, skupinovej dynamiky a ďalších aktivít spolu s jogovým dýchaním a inými relaxačnými technikami. Tieto aktivity postupne prerastajú do spontánneho a nákazlivého smiechu. Joga smiechu umožňuje prekonať získané zábrany (ktoré nám bránia smiať sa), čím sa posilní naša kreativita, empatia, vnímanie seba samého a sebavedomie. V tele prirodzene klesajú stresové hormóny.

Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer.

A ako bonus sa naučíme základy nezmyselnej komunikácie GIBBERISH :).

Keď sa smejeme: 

 • mozog vyplavuje endorfíny - hormóny šťastia a stresové hormóny klesajú
 • zrýchľuje sa látková výmena a odbúravajú sa tuky
 • zrýchľuje sa krvný obeh
 • zvyšuje sa kapacita pľúc
 • posilňuje sa brušné svalstvo a imunita
 • rozvíjame pravú mozgovú hemisféru - kreativitu a intuíciu

Workshopom smiechu nás bude viesť Mgr. Ľubor Foltán, certifikovaný inštruktor Jogy smiechu. Viac na www.jogasmiechu.sk

 

3. Peter Planieta - LIEČIVÁ SILA POTRAVÍN PODĽA PIATICH ELEMENTOV

Z obsahu prednášky pána Planietu: "Každý človek je jedinečný a treba sa na neho pozerať ako na komplex. A presne takisto sa treba pozerať aj na naše zdravie. Nahradenie chemických potravín za kvalitné potraviny je prvým dôležitým krokom na ceste ku kvalitnejšiemu životu. 95% komerčných potravín dnes obsahuje konzervačnú alebo chemickú látku (éčka). Takže to, čo dnes bežný človek prevažne konzumuje, či už je to jedlo alebo nápoje, tohto človeka „chemizuje“ a pomaly ničí, zabíja.

Každý z nás zdedil niektoré orgány slabšie a tie prináležia určitému elementu. Napríklad slabý element VODA sa u ľudí prejavuje problémami obličiek, močového mechúra a kĺbov, u žien častokrát studenými rukami. Ľudia s oslabenými obličkami obľubujú tmavé alebo modré farby, chuť slanú a niektorí aj sladkú. Mali by zo stravy vylúčiť sladkosti, studené jedlá, surovú zeleninu, ovocie preferovať sušené a nesírené. Takisto by mali obmedziť pitie zeleného, ovocného alebo bylinkového čaju. Tým, že prestanú daný element a s ním spojené orgány zaťažovať nevhodnou stravou, element zosilnie, nastane rovnováha v tele, energie v organizme začnú prúdiť, budú sa cítiť zdravší a vitálnejší

Správne nastavenie jedálnička podľa piatich elementov a celková zmena životného štýlu vedie k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu. Príbehy ľudí hovoria nakoniec za všetko. Počnúc dlhoročným cukrovkárom, cez makulárnu degeneráciu mladej ženy, až po chlapca trpiaceho autizmom. Takíto ľudia už nie sú zaujímaví pre našu medicínu, nakoľko už nie sú viac pacientmi.

Ďalším dôležitým krokom ku zdraviu je správna kombinácia potravín. Živočíšne bielkoviny treba konzumovať zásadne iba so zeleninou a ovocie konzumovať samostatne, najlepšie vypestované na záhradke – nestriekané.

Do doplnenia skladačky k nášmu zdraviu nesmieme zabúdať na správny pitný režim, pravidelný pohyb, správne dýchanie a duševnú rovnováhu.

To, že ideme správnou cestou sa odrazí v každej našej činnosti. Budeme ľahšie a efektívnejšie zvládať akúkoľvek činnosť, budeme plní energie a lásky k životu, čo sa následne odrazí na našom výzore. Ľudia, ktorí takto žijú, vyzerajú o 10 až 20 rokov mladšie, sú výkonnejší a šťastnejší ako ich rovesníci. A toto je moc liečivej sily BIO potravín podľa piatich elementov."

 

4. Irena Peňa, SAKHom (EN) - HOMEOPATIA - JEMNÁ CESTA K ZDRAVIU

Stretnutie s diplomovanou homeopatkou, pôvodom zo Španielska. Nebude to len klasická teoretická prednáška, ale naučíme sa aj praktické homeopatické tipy pre náš každodenný život. Na záver bude priestor pre besedu a rozhovor o tom, čo nás zaujíma.

Dozvieme sa aj odpovede na tieto otázky: 

 • Čo je to homeopatia a jej základné princípy
 • Ako prebieha homeopatické vyšetrenie a čo sú homeopatické lieky
 • Jednoduchá homeopatická liečba doma - Arnica a Calendula

 

5. Viktória Sentpéteryová - 7 KROKOV K LÁSKE

Čo o prednáške hovorí jej autorka? "K tejto prednáške ma priviedla moja prax. Zistila som, že ľudia majú v sebe veľa bolesti a málo lásky. A zistila som aj to, prečo to tak je. Chcete sa otestovať ako je to u Vás? Ak áno, tak čítajte ďalej.1.Krok - Sila rodinného kmeňa.
Máte pozitívne vysporiadané vzťahy s rodičmi, súrodencami a všetkými pokrvnými príbuznými?
2.Krok - Sila vzťahov.
Nenarušujú náhodou vašu osobnú silu falošné symboly moci ako peniaze, sex, vysoké posty, vonkajšia autorita či neúspešné, zložité a bolestivé vzťahy, v ktorých sa prejavuje žiarlivosť, hádky, urážlivosť, zlosť, pomsta či ukrivdenosť?
3.Krok - Osobná sila.
Vážite si seba samého, ste k sebe úprimní a cíitite k sebe takú lásku, že nedovolíte iným aby s Vami nevhodne manipulovali cez
výčitky svedomia?
4.Krok - Sila lásky.
Nepoužívate svoje emocionálne zranenia k tomu, aby ste ovládali iných ľudí alebo situácie? Necháte sa ovládať iným človekom? 
5.Krok - Sila vôle.
Majú ľudia nad vašou silou vôle moc? Ak áno, tak prečo?
6.Krok - Sila mysle.
Dokážete uvažovať o svojom živote neosobne?
7.Krok - Sila ducha.
Existujú vo Vašom živote ešte nevyriešné záležitosti týkajúce sa bodov 1 až 6?Ak máte všetko vyriešené, blahoželám vám. Ste v Láske s veľkým L. Ale ak ste zvládli krok 1 až 4, tiež je to úžasné. Kroky 5 až 7 už súvisia s nadprirodzenými schopnosťami. Ale človek má neobmedzené schopnosti. Záleží len na Vás čo si vyberiete." 

 

6. Mgr. Janette Šimková - NEHĽADAJ SAMÉHO SEBA, VYTVOR SEBA SAMÉHO 

Bez ohľadu na naše individuálne cesty, všetci sa napokon ocitneme pri objavovaní samých seba, svojho potenciálu a možností. Ruka v ruke s tým ide duchovný rast, ktorý sa môže stať filozofiou, alebo postojom ako žiť harmonicky s potrebami bežného života.

Úsilie žiť pozitívny, uvedomelý a zmysluplný život orientovaný na úžitok z nás robí “hľadačov i tvorcov” zároveň - odborníkov na svoj vlastný život. Čím väčšmi sa do svojho rozvoja vkladáme, tým viac získavame.

S istotou môžem potvrdiť, že nepotrebujete zahadzovať nič z doterajšieho života, potrebujete zozbierať odvahu. Dostatok odvahy, aby ste sa otvorili budúcim možnostiam. To vám umožní vnímať, čo vás brzdí pri úsilí doťahovať veci do konca a ísť si za svojím.

Úspech je predovšetkým cesta. Cesta za poznaním seba samého. Vystúpiť z vyjazdených kolají, do ktorých ste zapadli, k tomu patrí. Keď sa vy stanete tou zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete, zmení sa veľa zásadného vo vašom živote.

Nepotrebujete na to žiadne triky, ani zložité riešenia, len aplikačné zásady, ktoré si nastavíte podľa seba. Tie vás dovedú k sebadôvere a sebaistote, že viete, čo je pre vás samých dobré.

Interaktívnou prednáškou bude sprevádzať skúsená certifikovaná osobná a partnerská koučka Mgr. Janette Šimková.

 

7. Rami Shaafi - RAMIVANA (UK) - VIBRÁCIE ZVUKOV A MYŠLIENOK A ICH VPLYV NA NAŠE ŽIVOTY

Prednáška o tom, ako pomôcť s liečením seba a druhých našimi vlastnými myšlienkami a zvukom, prinášajúc harmóniu a bezpodmienečnú lásku do našich životov. Ako správne formovať naše myšlienky a viesť energiu pri práci s nimi a so zvukovými vibráciami.
Interaktívna prednáška, kde budeme pracovať spoločne aj s použitím hudobných nástrojov (symfonické gongy, tibetské misky, ting-sha...) a pomocou nášho hlasu. Vydáme sa spolu aj na krásnu hlasovú meditáciu.

Poznámka: Prednáška bude vedená v anglickom jazyku, s prekladom do slovenčiny.

 

8. Rosťa Tomanec (CZ) - LÉČIVÁ SILA PARTNERSTVÍ

Jak tvořit a léčit lásku ve vztazích.

Proniknete do tajů partnerství v lásce a pochopíte, jak si dosavadní
partnerství sami vytváříte. Naučite se vpouštět do svého života i
PARTNERSTVÍ VÍCE LÁSKY!Přednáška o tom, jak vytvářet a prohlubovat partnerství založené na lásce.
Na čem vztahy závisí, jak promítáme do vztahu svoje vzory z dětství, vztahy
s rodiči a jak s tím pracovat. Co jsou řády lásky a jak je vnášet do vztahu,
zamýšlení nad komunikací a sdílením ve vztahu. Jak ničí lásku drobné lži a
zamlčování. Co poutá lásku a co naopak podporuje lásku ve vztahu. Jak
pracovat se sexualitou. Jak se dívat na a zvládat vedlejší vztahy. Naučíte
se chápat podstatu a principy partnerství v lásce.Témata: JAK BÝT SÁM SEBOU a přitom ve vztahu. POUTA LÁSKY, DOSPĚLOST,
vyzrálost a vztah, ROMANTICKÁ LÁSKA a fáze lásky, SEZNÁMENÍ a začátek
vztahu, PARTNERSTVÍ V KRIZI, ROZCHOD nebo rozvod, JAK LÉČIT LÁSKU, LÁSKA A
DŮVĚRA, LÁSKA A DĚTI, LÉČIVÁ SÍLA PARTNERSTVÍ.MOTTO: Vztahy nám ukazují náš vztah k sobě samým a partnerství učí lásce!Úryvek z článku Léčivá síla partnerství: Meduňka, 5/14:"Partnerství naplněné láskou je vrcholem života. Když jste s partnerem
propojeni láskou, máte k sobě navzájem plně otevřené srdce, pak síla, která
vás spojuje, nemá obdoby. Cítíte se vyplněni, vyživování, a i když nejste
spolu, cítíte, že vaše energie je celistvá. Sdílíte spolu své každodenní
prožitky, těšíte se na sebe, máte radost, i když se zrovna ,,nedaří",
objímáte se a cítíte, jak vás něco hlubšího spojuje. Je to reálné? Všichni
po tom touží, a přesto je většina vztahů zdrojem stresu a napětí. Jak to?
Říkám, že vztahy nám ukazují náš vztah, který máme sami k sobě, a
partnerství učí lásce. Vztahy jsou tedy cestou sebepoznání a partnerství
cestou k lásce."

P.S.: Pre zachovanie autenticity sme ifnormácie o prednáške Rostu ponechali v českom jazyku.

 

9. Mgr. Ľuba Lapšanská - AROMATERAPIA - JEJ VÝZNAM A PRAKTICKÉ VYUŽITIE V RODINNOM ŽIVOTE

Aromaterapia slovami autorky prednášky: „S aromoterapiou som sa stretla v rámci zvyšovania profesijných zručností po narodení prvého syna. Odvtedy je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vône  a olejčeky sú doma „voľne použiteľné“ a prístupné všetkým. Už pri náznakoch choroby je  prvoradá voľba - aromoterapia. Problém sa potom obvykle ani nestihne vyvinúť.  Pre budúce a čerstvé mamičky s ktorými pracujem, je to vynikajúca prírodná liečba bez vedľajších účinkov, čistá a príjemná. V pôvodnom učiteľskom povolaní  som sa silice zasa naučila používať z iného hľadiska. Okrem likvidácie „bacilov“ pôsobia i na koncentráciu, emócie, mentálnu rovinu nášho ja.  Asi každý pozná použitie éterických olejov v aromolampách. Ja vám spôsobov použitia ukážem ešte omnoho viac. Teším sa na vás i na vaše otázky :-). “

 

10. Mgr. art Zuzana Hozhoni - LIMBICKÝ OTLAČOK A JEHO DOPAD NA KAŽDODENNÝ ŽIVOT

Každý z nás si nosí vo svojom mozgu limbický otlačok, ktorý riadi naše základné životné nastavenia vo všetkých oblastiach života. Je s nami ešte pred narodením. Tento otlačok sa vyvíja spoločne s nami od počatia až do 9-11 roku života. V tomto období na všetkom záleží, na tom, čo zažívame, pretože skúsenosti kódovacieho obdobia zásadne ovplyvňujú celý náš život a jeho priebeh. Limitujú naše vnímanie sveta a vedomie vytvárania reality. Podkresľujú to, ako vnímame svet, v čo veríme, čo odmietame, k čomu naopak inklinujeme, akých partnerov si vyberáme, presvedčenie o tom, na čo máme a nemáme právo, názor, čo je v živote správne a čo nie... To, či sme opätovne priťahovaní k prospešným partnerom v rôznych oblastiach života alebo naopak k tým, ktorí nás nerešpektujú, opúšťajú, alebo takým, ktorých zachraňujeme…Všetko, čo sa v živote deje, má svoje opodstatnenie a cestu pre pozitívnu zmenu s trvalými výsledkami. Viac na prednáške.

Dozviete sa:

- Ako a kedy limbický otlačok vzniká?

- Kedy limbický otlačok vzniká?

- Na aké všetky oblasti života má vplyv?

- Ako dospieť k pozitívnym zmenám?

Pre koho je prednáška určená:

- Pre všetkých, ktorí sa narodili a majú záujem zlepšovať svoj život a porozumieť mechanike vytvárania si vlastnej reality.

- Pre rodičov, ktorí majú alebo plánujú deti.

- Pre páry, ktorým sa nedarí otehotnieť.

 

11. Michaela Brezániová - ČCHI KUNG A JEHO VPLYV NA ZDRAVIE 

Na stretnutí s Miškou Brezániovou a jej zverencami sa dozviete čo je čchi kung, odkiaľ pochádza tento systém, bude vám predstavených päť základných stupňov čchi kungu, ale najmä vám Miška prezradí, pre koho je toto cvičenie určené z hľadiska zdravotného aspektu čchi kungu

Súčasťou interaktívnej prednášky bude aj praktická ukážka Pa Ťuan Ťin alebo 8 kúskov brokátu. Je to legendárna, stáročiami overená forma starých majstrov a je v základnom prevedení určená pre každého, aj pre ľudí, ktorí o čchi kungu nemajú žiadnu znalosť. Ide o súbor po sebe nasledujúcich cvikov, vytvárajúcich celistvú formu, kde sa postupne aktivujú a energeticky posilnia jednotlivé vnútorné orgány.

 

12. Slnko v srdci - cesta k sebe Dana Babková - DÁTUM NARODENIA AKO NÁŠ KÓD ŽIVOTA - CESTA K SEBAPOZNANIU

Numerológia je úžasný nástroj, ako si uvedomiť hlbšie dary nášho života.

Prednáška Dany Babkovej z martinského Slnka v srdci je zameraná na sebapoznanie vďaka nášmu dátumu narodenia, cez ktorý spoznáme náš kód života. Môžeme si uvedomiť a precítiť  svoje dary, ktoré sme dostali do vienka v náš deň narodenia, ale aj naše  životné poslanie a cestu k naplneniu svojho životného poslania .

Pozrieme sa na reč čísel ako na reč symbolov.

 

13. Slnko v srdci - cesta k sebe Janka Sofia Thomková - SPOLOČNÁ SKUPINOVÁ MEDITÁCIA NA UZDRAVENIE VZŤAHOV

Meditáciou vás povedie Janka Sofia Thomková z martinského Slnka v srdci. Janka o svojej meditácii hovorí:

"Názov tejto meditácie je jasný. Je jednou z ciest, ktorá nám pomôže prejasniť, vyliečiť a zharmonizovať naše vzťahyTie kľúčové sú naše korene. Mama a otec. V nich sa zrkadlí vzťah k našej minulosti, k našim životným partnerom a hlavne vzťah k sebe samému. Vedú nás k sebaspoznaniu a duchovnému rastu.

Pod vedenim Archanjelov a Svetelných majstrov prepojíme sa s Chrámom svetla - svojou vnútornou svätyňou. V zjednotení s prúdom zlatého svetla - Vedomia kozmickej lásky - v nádhernom obrade necháme nech Láska - najvyššia sila Duše očisťuje dávne nánosy a karmické záťaže vo vzťahoch a vnesie prijatie, súcit, radosť a tvorivosť vo všetkých podobách.

Účinok tejto jednoduchej meditácie je obrovský. Ak úprimne a s pokorou rozpustíme svoj strach, hnev smútok..., zmení sa naše energetické pole a druhá strana vedome alebo podvedome na túto zmenu zareaguje v našej vibrácii alebo v rezonancii vo vzťahu k nej."

 

14. Renáta Beláková, Jarmila Máťošová - POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA A ALERGIA

Podtitul - Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ

Prednáška Renáty Belákovej a Jarmily Máťošovej je zameraná na uvedenie do problematiky potravinových alergií a intolerancií, ktoré sa stávajú problémom súčasnosti. V prednáške budú prebraté tieto body: 

 • Potravinové alergie, intolerancie a ich prejavy
 • Diagnostika
 • Prvé kroky po zistení alergie alebo intolerancie
 • Praktické rady na zavedenie zmien v stravovaní

 

15. Juraj Marček - BIOBOX - LOKÁLNA POTRAVINOVÁ SIEŤ

Juraj Marček vám na prednáške okrem iného zodpovie nasledovné otázky: Čo je to Biobox? Ako a prečo vznikol? Komu slúži a kto z neho profituje? Aké si kladie ciele a čím ich dosahuje? Odpoveďami na tieto a ďalšie otázky je pretkaný príbeh turčianskych debničkárov, ktorý sa píše od roku 2013.

 

16. Bc. Ivana Medveďová - PRESVEDČENIA A AKÝ VPLYV MAJÚ NA NÁŠ ŽIVOT. Terapia Cesta podľa Brandon Bays.

Certifikovaná terapeutka liečebnej metódy CESTA, zakladateľky BRANDON BAYS predstaví túto metódu a najmä povie viac o SILE PRESVEDČENÍ a o tom ako ovplyvňujú náš život. Prednáška sa dotkne aj týchto tém: 

 • vznik METÓDY CESTA a jej liečivé účinky na ľudský organizmus
 • vplyv potláčania extrémnych emócií na bunky a ľudskú DNA
 • zóna pohodlia, "vedomie ochorenia" a prirodzené tendencie držať sa ho
 • prirodzený ľudský potenciál a jeho zablokovanie vplyvom negatívnych životných okolností
 • "Strach" a "Stres" - ako s nimi pracovať?
 • Cesta a rodina, partnerské vzťahy, práca s deťmi a mládežou  
 • ukážka riadenej meditácie a krátkeho procesu Cesta

 

Sprievodný program 

 • autogramiády a stretnutia s autormi kníh - s Jozefom Banášom, Petrom Planietom
 • workshop Jogy smiechu s Mgr. Ľuborom Foltánom
 • ochutnávky vegánskej a makrobiotickej stravy s Dúškom zdravia z Martina
 • ochutnávky nápojov, doplnkov výživy a kvalitných za studena lisovaných olejov
 • program pre deti, detský kútik a tvorivé dielne s MC Nezábudka zo Žiliny
 • enkaustika ai.

 

Program pre deti

Priebežne počas celého podujatia: 

 • detské tvorivé dielne
 • maľovanie na tvár
 • hernička - detský kútik s hračkami

Tanculienka - pohybovo-tanečná aktivita na známe pesničky, riekanky a básničky pre deti vo veku 1,5 - 4 r.
Zábavno-pohybové cvičenie s fyzioterapeutkou

 

MC Nezabudka BabatkovoMC Nezabudka BabyzumbamikulMC Nezabudka Divadlo

 

 banner 250x250 ZILINA 2015banner 250x250 ZILINA 2015 Banasbanner 250x250 ZILINA 2015 Foltanbanner 250x250 ZILINA 2015 Planietabanner 250x250 ZILINA 2015 Simkova

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Newsletter

Prihláste sa pre odber informačných emailov

Facebook

Kontakt

OPEN F&K, s.r.o.

 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • tel: 0905 291 321