slogan2

dievca

Harmónia Poprad 2014

HARMONIA-2014-POPRAD-A5-Letak-PROGRAM-2

Stručný obsah prednášok (zoradené podľa časového harmonogramu):

 

1. Bc. Ivana Medveďová - PRESVEDČENIA A AKÝ VPLYV MAJÚ NA NÁŠ ŽIVOT. Terapia Cesta podľa Brandon Bays.

Certifikovaná terapeutka liečebnej metódy CESTA, zakladateľky BRANDON BAYS predstaví túto metódu a najmä povie viac o SILE PREDSVEDČENÍ, a o tom ako ovplyvňujú náš život. Prednáška sa dotkne aj o týchto tém:

 • vznik METÓDY CESTA a jej liečivé účinky na ľudský organizmus
 • vplyv potláčania extrémnych emócií na bunky a ľudskú DNA
 • zóna pohodlia, "vedomie ochorenia" a prirodzené tendencie držať sa ho
 • prirodzený ľudský potenciál a jeho zablokovanie vplyvom negatívnych životných okolností
 • "Strach" a "Stres" - ako s nimi pracovať?
 • Cesta a rodina, partnerské vzťahy, práca s deťmi a mládežou  
 • ukážka riadenej meditácie a krátkeho procesu 

 

2. Viera Rosa Majerová -  KRÁSA ŽENY A KRÁSA SLOVANSKÝCH ŽIEN.

Z obsahu prednášky:

- aura, vznik, úlohy a funkcie aury
- vplyv vonkajších podnetov na kvalitu a funkciu aury
- vnútorné aj vonkašie ovplyvnenie aury človekom
- rozdiel v aure ženy pod vplyvom vonkajších tlakov
- vyžarovanie ženy a jej vplyv na krásu seba samej, a jej okolia
- úloha ženy vo Stvorení - krása žien - Slovaniek

 

3. RNDr. Monika Kašová - AUTOGÉNNY TRÉNING - SPLYNUTIE S VLASTNOU ESENCIOU.

Autogénny tréning psychoterapeutky, lektorky, koučky, autorky viacerých brožúr pre deti i dospelých.

Spojenie medzi myšlienkou, pocitom a telesným stavom nie je jednosmerné. Uvoľnením tela, si uvoľníš myseľ a ovplyvníš pocity. Vnímaním pocitov prichádzajú myšlienky a telo reaguje. Produkovaním myšlienok vzniká pocit na fyzickom tele. Získavaš schopnosť vedome regulovať svoje telesné procesy. Autogénny tréning je vhodný pri vyrovnávaní obáv, neodbytných myšlienok a hlasov, úzkostných predstáv, strachu, paniky, fóbií, vnútornom napätí a nepokoji… Tento druh relaxácie je vhodnou metódou pri strese, workoholizme, prílišnom preberaní zodpovednosti, či stavoch vyčerpania. Mentálne, emocionálne a fyzické uvoľnenie pomôže znížiť aj preciťovanie fyzickej a psychickej bolesti.

 

4. Ján Hubinský - ZDRAVIE DÁVA ZMYSEL LEN AK MU OTVORÍŠ SVOJU MYSEĽ

Populárna prednáška medzinárodného fitness profesionála, kouča zdravia a autora dvoch  bestsellerov o zdravom životnom štýle, ktorej obsahom sú tri základné body:

 • sme chronicky prejedení a zároveň chronicky podvýživení a následne chronicky chorí?
 • sedem krokov k tomu, aby sme si vybudovali zdravé telo
 • jednoduché a rýchle možnosti nastolenia zmien v celkovej životospráve - čo viem urobiť už dnes?

Zábavným, no úderným spôsobom porozpráva o vlastných skúsenostiach i skúsenostiach svojich pacientov, ktorí vďaka zmenám v životospráve dosiahli výrazné pozitívne zmeny v živote - v zlepšenom zdravotnom stave a vyliečení závažných ochorení.

 

5. Peter Planieta - LIEČIVÁ SILA POTRAVÍN PODĽA PIATICH ELEMENTOV

Z obsahu prednášky pána Planietu: "Každý človek je jedinečný a treba sa na neho pozerať ako na komplex. A presne takisto sa treba pozerať aj na naše zdravie. Nahradenie chemických potravín za kvalitné potraviny je prvým dôležitým krokom na ceste ku kvalitnejšiemu životu. 95% komerčných potravín dnes obsahuje konzervačnú alebo chemickú látku (éčka). Takže to, čo dnes bežný človek prevažne konzumuje, či už je to jedlo alebo nápoje, tohto človeka „chemizuje“ a pomaly ničí, zabíja.

Každý z nás zdedil niektoré orgány slabšie a tie prináležia určitému elementu. Napríklad slabý element VODA sa u ľudí prejavuje problémami obličiek, močového mechúra a kĺbov, u žien častokrát studenými rukami. Ľudia s oslabenými obličkami obľubujú tmavé alebo modré farby, chuť slanú a niektorí aj sladkú. Mali by zo stravy vylúčiť sladkosti, studené jedlá, surovú zeleninu, ovocie preferovať sušené a nesírené. Takisto by mali obmedziť pitie zeleného, ovocného alebo bylinkového čaju. Tým, že prestanú daný element a s ním spojené orgány zaťažovať nevhodnou stravou, element zosilnie, nastane rovnováha v tele, energie v organizme začnú prúdiť, budú sa cítiť zdravší a vitálnejší

Správne nastavenie jedálnička podľa piatich elementov a celková zmena životného štýlu vedie k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu. Príbehy ľudí hovoria nakoniec za všetko. Počnúc dlhoročným cukrovkárom, cez makulárnu degeneráciu mladej ženy, až po chlapca trpiaceho autizmom. Takíto ľudia už nie sú zaujímaví pre našu medicínu, nakoľko už nie sú viac pacientmi.

Ďalším dôležitým krokom ku zdraviu je správna kombinácia potravín. Živočíšne bielkoviny treba konzumovať zásadne iba so zeleninou a ovocie konzumovať samostatne, najlepšie vypestované na záhradke – nestriekané.

Do doplnenia skladačky k nášmu zdraviu nesmieme zabúdať na správny pitný režim, pravidelný pohyb, správne dýchanie a duševnú rovnováhu.

To, že ideme správnou cestou sa odrazí v každej našej činnosti. Budeme ľahšie a efektívnejšie zvládať akúkoľvek činnosť, budeme plní energie a lásky k životu, čo sa následne odrazí na našom výzore. Ľudia, ktorí takto žijú, vyzerajú o 10 až 20 rokov mladšie, sú výkonnejší a šťastnejší ako ich rovesníci. A toto je moc liečivej sily BIO potravín podľa piatich elementov."

 

6. Viktória Sentpéteryová - CESTA ŽIEN DO SVETA MUŽOV.

Čo o prednáške hovorí jej autorka? "Momentálne, ma v rámci individuálnych konzultácií navštevuje stále viac a viac mužov. Spoznávam vzťah muža a ženy z tej druhej strany. Vidím ich zranenia a krivdy. V prednáške chcem poskytnúť jednoduchý návod na to, ako sa vyhnúť pocitom krivdy, zraneniam, ako správne pristupovať k sebe samému, ako poznať svoju hodnotu a vážiť si samého seba a tak si k sebe pritiahnuť aj adekvátnu partnerku-partnera. V prednáške zasiahnem aj do výchovy, do detstva. Budem hovoriť o tom, ako takého "ozajstného" muža vychovať (ideálne pre mamičky chlapcov), mužom dám tipy ako si dokázať určiť hranice, za ktoré by už muž ženu pustiť nemal (ak si chce vážiť sám seba a ak si má žena svojho partnera ctiť a rešpektovať). Prednáška má pomôcť mužom i ženám pochopiť aj "tú druhú stranu mince".

 

7. PhDr. Jozef Čuha -POZITÍVNE MYSLENIE NIE JE VŠELIEKOM, ALE ÚŽASNE SA S NÍM ŽIJE.

Prednáška uznávaného psychológa a autora mnohých publikácií o pozitívnom myslení:

 • odkryje základné príčiny, ktoré vás naučia ako si skvalitniť život
 • spoznáte ako sa dopracovať k múdrosti, zdraviu a prosperite
 • zistíte, že úspech nie je náhodou, ale krásnym dobrodružstvom
 • vám ukáže techniky, ako za krátky čas môžete svoj život zmeniť k lepšiemu.

 

8. RNDr. Alexander Birčák - SKVELÁ PRÁCA, PARTNERSKÝ VZŤAH A ZDRAVIE - 4 prekážky, ktoré vám v tom bránia.

Ľudia v súčasnosti zažívajú veľa stresu. Ak svoj stres neriešia vhodným spôsobom, často sa to odráža na ich zdravotnom stave, zhoršuje ich vzťahy a tiež ich úspešnosť v práci. Mnohí ľudia, keď sa dostanú do problémov, skúsia jedno - dve riešenia. Keď neuspejú, často si povedia, že problém sa nedá riešiť. Zatrpknú, utiahnu sa do seba a viac sa o zlepšenie nepokúšajú. Ich problém zostane nevyriešený nie preto, lebo nemá prijateľné riešenie, ale preto, lebo ten človek sa vzdal. Nemal zručnosť riešiť problémy. Áno, aj na riešenie problémov je treba mať zručnosť. A zručnosť riešiť problémy sa dá naučiť a hlavne sa dá trénovať.
 
Na tejto prednáške sa dozviete, ako rozvíjať svoju schopnosť riešiť problémy, ako zlepšiť svoje zdravie a dosahovať úspech v práci i osobnom živote.

Ďalej sa na prednáške dozviete o troch typoch psychických blokov:

 1. informačných,
 2. predsudkových,
 3. emočných.

Dozviete sa tiež techniky, ako uvedené bloky odhaliť a tiež ako ich prekonať. Niektoré psychické bloky si môže odhaliť a odstrániť každý sám, alebo s pomocou priateľa, či známeho. Niektoré bloky si vyžadujú zásah odborníka.

 

9.  Ravi Kant Bhutani (India) - SEBAREALIZÁCIA A SPONTÁNNA MEDITÁCIA

 Prednáška bude spojená s ukážkou meditácie. Jej stručný obsah:

- Sahadžda joga - cesta sebapoznania

- Vnútorná energia a jej dráhy

- Rovnováha a čo ju narúša

- Evolúcia a cieľ duchovného rastu

- Využitie vnútorného potenciálu človeka

- Poznaj sám seba

Sprievodný program

 • autogramiády a stretnutia s autormi kníh - s Petrom Planietom, PhDr. Jozefom Čuhom a RNDr. Alexandrom Birčákom
 • ochutnávky zdravej stravy s vegánskou a makrobiotickou reštauráciou Dúšok zdravia z Martina
 • ochutnávky nápojov, doplnkov výživy a kvalitných zastudena lisovaných olejov

 

banner 250x250 POPRAD 2014banner 250x250 POPRAD 2014 - Planieta

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Newsletter

Prihláste sa pre odber informačných emailov

Facebook

Kontakt

OPEN F&K, s.r.o.

 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • tel: 0905 291 321