slogan2

dievca

Harmónia Banská Bystrica 2015

Časový harmonogram prednášok VEĽKÁ PREDNÁŠKOVÁ MIESTNOSŤ

Program BB 2015

Časový harmonogram MALÁ PREDNÁŠKOVÁ MIESTNOSŤ

PIATOK - 15. máj 2015

12.35 - 13.20   Kreatívny kurz so ZUNAart - Kreatívny kurz 1 - SCRAPBOOKING 
13.20 - 14.05   Kreatívny kurz so ZUNAart - Kreatívny kurz 2 - MAĽBA NA SKLO
14.45 - 15.30   Alishaba - Zuzana Géciová - Ukážka cvičenia - ORIENTÁLNE TANCE
15.30 - 16.15   Alishaba - Zuna - Ukážka cvičenia - CHI TONING
16.15 - 17.00   Alishaba - Kristínka - Ukážka cvičenia - PORT DE BRAS
17.30 - 18.15   Slnko v srdci - Cesta k sebe, Dana Babková - Prednáška - DÁTUM NARODENIA AKO KÓD NÁŠHO ŽIVOTA. Cesta k sebaspoznaniu
18.15 - 19.00   Slnko v srdci - Cesta k sebe, Jana Sofia Thomková - SPOLOČNÁ SKUPINOVÁ MEDITÁCIA NA UZDRAVENIE VZŤAHOV

SOBOTA - 16. máj 2015

09.10 - 10.30   Alena Romaníková - Workshop - VRÁŤME SA K LIEČIVEJ SILE BYLÍN
11.00 - 16.00   Súkromné centrum voľného času Radvanská 1 a Hudobná škola YAMAHA - DETSKÝ KÚTIK A DETSKÉ TVORIVÉ DIELNE
16.30 - 18.00   Dúšok zdravia  - Denisa Jarábková - Workshop - RÝCHLOKURZ VARENIA-NEVARENIA

  

Sprievodný program 

 • autogramiády a stretnutia s autormi kníh - s Jozefom Banášom, Pavlom "Hiraxom" Baričákom, Petrom Planietom
 • workshop Jogy smiechu s Mgr. Ľuborom Foltánom
 • prezentácia a predaj jedinečnej knihy autoriek Jarmily Máťošovej a Renáty Belákovej Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ, ktorá je venovaná potravinovým intoleranciám a alergiám. Nájdete v nej množstvo informácií a originálnych receptov. Kniha nie je dostupná bežne v obchodoch a na HARMÓNIA Festivale si ju budete môcť zakúpiť za festivalovú cenu. 
 • Všeobecná zdravotná poisťovňa - komplexná analýza ľudského tela na profesionálnom analyzátore IOI - merani hmotnosti, % telesného tuku, obsah vody v tele, BMI index, WHR, objem svaloveho tkaniva, odhad biologického veku a pod., Fitliner tréning - cvičenie cez webkameru pod dohľadom trénera, prevencia inkontinencie, elektronická pobočka VšZP
 • ochutnávky vegánskej a makrobiotickej stravy 
 • ochutnávky nápojov, doplnkov výživy a kvalitných za studena lisovaných olejov
 • program pre deti, detský kútik a tvorivé dielne 
 • enkaustika ai. 

Program pre deti

O detičky sa na HARMÓNIA Festivale v Banskej Bystrici postarajú animátorky hudobnej školy YAMAHA a Súkromného centra voľného času, Radvanská 1 z Banskej Bystrice. Pripravený je detský kútik a aj detské tvorivé a hudobné dielne.

Program:

1. Hudobná škola YAMAHA – obľúbené piesne z Prvých krôčikov k hudbe s Mackom a tvorivé dielničky s chobotničkou Jajkou, hudobno-pohybové hry

2. Tvoríme s „Pani Jarou“ -  tvorivé dielničky na jarnú nôtu

3. Pozrime si rozprávku  - príbehová angličtina s Hocusom a Lotuskou

4. Kto bude prvý? – športové súťaže a hry

5. Farebná plastelína pre najmenších a servítková technika pre náročnejších

.....a ďalšie aktivity podľa chuti a nálady detí :-)

 

Stručný obsah prednášok HARMÓNIA Festivalu zdravia a krásy 15.-16.mája v Banskej Bystrici:

VEĽKÁ PREDNÁŠKOVÁ MIESTNOSŤ (Salónik Bystrica I. a Bystrica II.)

1. Patrik Bálint - VÝCHOVA DIEŤAŤA OD POČATIA

Prednáška Patrika Balinta načrtne, čo všetko má na nás pozítívny alebo negatívny vplyv a odkedy sa tak deje v našom živote. Budeme spoločne hľadať odpoveď na niektoré základné otázky života. Sme riadení osudom, výchovou alebo máme náš život vo vlastných rukách? Čo sme od našich rodičov dostali a čo odovzdávame našim deťom?

2. Jozef Banáš  - NAJVYŠSOU ROZKOŠOU V ŽIVOTE JE STAV BEZ BOLESTI A UTRPENIA (syntéza románov Kód 9, Kód 1 a Velestúr)

Posolstvo prednášky:
Premýšľanie nad posolstvom románov Kód 9, Kód 1 a Velestúr. Rozprávanie o mne, o každom z nás, kto pochopí, že zmeniť sa môžeme len činmi, ktorými prejavíme odvrátenú stranu strachu - odvahu. Ak si toto uvedomíme, prestaneme sa báť. Aj smrti. Bojí sa jej len ten, kto sa bojí života, kto netúži, nesníva. Sme väzňami strachu. Bojíme sa zlyhania, a preto pre istotu nesnívame. Čoraz menej nás má odvahu túžiť, väčšina ostáva stáť na začiatkoch ciest. Na ozajstnú cestu sa vydávajú len nemnohí odvážni, ktorí napokon nachádzajú pravú rozkoš života vtedy, keď pochopia, že jedinou možnosťou ako zmeniť svet je zmeniť seba. Človek má neraz pocit, že žije v tieni a to len preto, lebo stojí k slnku chrbtom. Stačí sa obrátiť - a zistí, že svetlo ho obklopuje. Nesmieme snahu o premenu vzdávať. Ako vravia v Indii - všetko sa nakoniec na dobré obráti. Ak sa neobráti, ešte nie je koniec.

3. Pavel "Hirax" Baričák - ŠLABIKÁR ŠŤASTIA

Autorské čítanie so spisovateľom, cestovateľom, fotografom, hudobníkom.

Hirax jednoduchou formou opisuje princípy sebaprijatia, odpustenia, pozitívneho myslenia, "pustenia" rodičov, pochopenia choroby, vzťahov, rozchodov, rozpustenia bolesti, vyriešenia "problému", zanechania bojov, počúvanie srdca, vnímanie symbolov života, oslobodenie sa od bôľov iných. Motivačná kniha, v ktorej si každý nájde kúsok seba. Najmä o nej (ale nielen) bude stretnutie s Pavlom Baričákom počas HARMÓNIA Festivalu v Banskej Bystrici.

 Z  knihy Šlabikár šťastia:

- Nič sa nedeje náhodou, všetko sa deje, ako má, ale napriek tomu máme právo rozhodnutia.

- Keď veľa rozprávate, ľudia vás prestanú počúvať. Ak budete donekonečna dávať dôraz na slová, nikto ich nebude vnímať, výrazy stratia význam, vytratí sa ich sila.

- Prijal som sa, mám sa rád a toto radím aj okoliu. Ak chcete niekoho či niečo milovať, musíte v prvom rade milovať samých seba.

4. MUDr. Igor Bukovský, PhD. - PLÁN B: AKO VIAC JESŤ A MENEJ VÁŽIŤ

Na prednáške MUDr. Bukovského sa dozviete: 

 • k chudnutiu nepotrebujete pevnú vôľu!
 • prečo nevyspatý človek nemôže schudnúť
 • ako a čo raňajkovať, aby ste naštartovali svoje metabolické gény
 • prečo je dlhé sedenie horšie ako klobása a krémeše dokopy
 • čo treba mať v práci "poruke"
 • čo urobiť pred odchodom z práce (okrem použitia toalety)
 • ako zastaviť večeru v tej správnej chvíli
 • ktorá časť tela vás po večeri klame
 • kedy cvičiť, aby to bolo efektívne
   

5. Mgr. Ľubor Foltán - DOKÁŽETE SA ZASMIAŤ LEN TAK? ALEBO POTREBUJETE K SMIECHU VONKAJŠIU PRÍČINU? (workshop)

Podľa výskumov sa deti smejú až 300 krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20 krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu.

Základ zážitkového workshopu tvorí Joga smiechu. Pri jej cvičení sa budete smiať nezávisle na vonkajších okolnostiach. Workshop zahŕňa rôzne smiechocviky a hry a na konci workshopu si zatancujeme tanec smiechu: HO HO – HA HA grounding dance. Svoj mozog doslova naprogramujete na radosť.

Pri cvičení jogy smiechu vyvolávame smiech kombináciou smiechocvikov, očného kontaktu, skupinovej dynamiky a ďalších aktivít spolu s jogovým dýchaním a inými relaxačnými technikami. Tieto aktivity postupne prerastajú do spontánneho a nákazlivého smiechu. Joga smiechu umožňuje prekonať získané zábrany (ktoré nám bránia smiať sa), čím sa posilní naša kreativita, empatia, vnímanie seba samého a sebavedomie. V tele prirodzene klesajú stresové hormóny.

Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer.

A ako bonus sa naučíme základy nezmyselnej komunikácie GIBBERISH :).

Keď sa smejeme: 

 • mozog vyplavuje endorfíny - hormóny šťastia a stresové hormóny klesajú
 • zrýchľuje sa látková výmena a odbúravajú sa tuky
 • zrýchľuje sa krvný obeh
 • zvyšuje sa kapacita pľúc
 • posilňuje sa brušné svalstvo a imunita
 • rozvíjame pravú mozgovú hemisféru - kreativitu a intuíciu 

Workshopom smiechu nás bude viesť Mgr. Ľubor Foltán, certifikovaný inštruktor Jogy smiechu. Viac na www.jogasmiechu.sk

6. Svetlana Guzmanová - ČO HOVORÍ VAŠA DLAŇ O VAŠOM ZDRAVÍ?

Veštenie z ruky (chiromantia) podľa priebehu čiar na dlaniach je starou jasnovideckou metódou. Čítanie z ruky z dôvodu diagnostiky ochorení je odlišnou metódou, ktorú používajú v tradičnej čínskej medicíne už stáročia.

Podobne ako znaky tváre, dokážu vaše ruky prezradiť mnoho o vašom zdraví, či náchylnosti k jednotlivým typom ochorení. Posudzuje sa pritom celkový tvar rúk, tvar a dĺžka prstov, tvar a hrúbka prstových kĺbov, priebeh čiar, ktoré vytvárajú jedinečné odtlačky prstov a tiež tvar nechtov a rôzne znaky na nich.

Diagnostika ochorení podľa dlane je východiskom pre určenie ďalšieho postupu, ako zmeniť nepriaznivý vývoj zdravotného stavu, či už stanovením správnych stravovacích návykov, alebo použitím vhodných prírodných produktov.  

7. Mgr. art Zuzana Hozhoni - LIMBICKÝ OTLAČOK A JEHO DOPAD NA KAŽDODENNÝ ŽIVOT

Každý z nás si nosí vo svojom mozgu limbický otlačok, ktorý riadi naše základné životné nastavenia vo všetkých oblastiach života. Je s nami ešte pred narodením. Tento otlačok sa vyvíja spoločne s nami od počatia až do 9-11 roku života. V tomto období na všetkom záleží, na tom, čo zažívame, pretože skúsenosti kódovacieho obdobia zásadne ovplyvňujú celý náš život a jeho priebeh. Limitujú naše vnímanie sveta a vedomie vytvárania reality. Podkresľujú to, ako vnímame svet, v čo veríme, čo odmietame, k čomu naopak inklinujeme, akých partnerov si vyberáme, presvedčenie o tom, na čo máme a nemáme právo, názor, čo je v živote správne a čo nie... To, či sme opätovne priťahovaní k prospešným partnerom v rôznych oblastiach života alebo naopak k tým, ktorí nás nerešpektujú, opúšťajú, alebo takým, ktorých zachraňujeme…Všetko, čo sa v živote deje, má svoje opodstatnenie a cestu pre pozitívnu zmenu s trvalými výsledkami. Viac na prednáške.

Dozviete sa:

- Ako a kedy limbický otlačok vzniká?

- Kedy limbický otlačok vzniká?

- Na aké všetky oblasti života má vplyv?

- Ako dospieť k pozitívnym zmenám?

Pre koho je prednáška určená:

- Pre všetkých, ktorí sa narodili a majú záujem zlepšovať svoj život a porozumieť mechanike vytvárania si vlastnej reality.

- Pre rodičov, ktorí majú alebo plánujú deti.

- Pre páry, ktorým sa nedarí otehotnieť.

8. Ján Hubinský - SRDCOVÉ ZÁLEŽITOSTI. CHOLESTEROL A AKO SA MU 100% VYHNÚŤ

Z obsahu prednášky Jána Hubinského: 

 • Snažíme sa žiť zdravo. Prečo nám ale srdcia zlyhávajú naďalej?
 • Dr Caldwell Esselstyn, TOP kardiológ, už bez skalpela.
 • Cholesterol. Nedá sa bez neho žiť, no zabíja. 1 super krok, ako sa ho navždy zbaviť v agresívnej forme!
 • Hrozí vám operácia? Zvládnete to bez noža a liekov!
 • Reklamné vymývanie mozgov - mäso, mlieko, oleje. Áno, či nie?
 • 7 super tipov na zdravé srdce do posledného dňa. 

9. Ing. Tibor Kušnír: ZDRAVIE JE V TVOJICH RUKÁCH Prednáška spojená s prezentáciou knihy Chudneme s Mesiacom na tanieri

7 dobrých dôvodov, prečo vlastniť knihu Chudneme s Mesiacom na tanieri:

1. Životospráva podľa Mesiaca nie je  žiadna exaktná veda. Nie je to nič zložité, čoho by sme mali báť. A nie  je to  diéta! Je to kniha o poznaní rytmu Mesiaca s prírodou.

2. Unikát tejto knihy je v tom, že získané najpotrebnejšie pomocné múdrosti nielen o Mesiaci, ale hlavne o výživových  produktoch pre našu životosprávu, nájdeme zoskupené na jednom mieste.

3. V knihe sa dočítame aj o chybách, ktoré najčastejšie robíme v stravovaní.

4. Ďalší dobrý dôvod, prečo mať túto knihu doma, je jednoduchý prehľad najužitočnejších potravín, aby sme vedeli už v obchode, čo máme nakúpiť.

5. Je to najľahšie garantované chudnutie bez jo – jo efektu, nakoľko toto nie je o diéte, ale o životospráve našich babičiek a o harmónii našich orgánov s prírodou. Pointa tejto životosprávy podľa Mesiaca je v tom, že zhruba  po dvoch týždňoch už samotné naše telo nám napovie, na čo má práve chuť.

6. S fázami Mesiaca sa nášmu organizmu navráti pamäť harmónie s prírodou, ako niekedy ľudia žili. Jednoducho, vyvážene a zdravo. Mali systém. Systém, ktorý určovala príroda. Nepotrebovali „ agro terminy“, všetko im povedala ona sama. Len ju viac vnímali, ako majú žiť, kedy jesť, čo jesť, kedy sadiť, kedy zberať úrodu.

7. Dôvod, prečo mať túto knihu doma je aj ten, že táto kniha je aj pre pohodlných alebo unavených ľudí. A to s  „ gaučovým pohybom v kocke“. Lebo pohyb je dôležitý,  nie len pre chudnutie , ale aj  pre samotné zdravie. 

10. Ing. Ľubica Kuttnerová - VITALITA A PEVNÉ ZDRAVIE POMOCOU RASTLINNÝCH PROBIOTÍK

Dlhodobo zaužívaná dogma, že probiotické produkty sú vhodné len na podporu vyprázdňovania alebo po antibiotickej liečbe, sú už dávno zastaralé. Máte gynekologické problémy, vysoký krvný tlak, zápalové ochorenia horných a dolných dýchacích ciest, dlhodobé a chronické zápaly, popáleniny, lámavé nechty, slabé vlasy, zažívacie problémy, migrény, akné a mnohé iné ochorenia? Toto všetko sú oblasti, kde vám môže táto výnimočná baktéria Lactobacillus Bulgaricus pomôcť.

Lactobacillus Bulgaricus je unikátna probiotická baktéria, žijúca a  zozbieravaná z rastlín na území Bulharska. Táto prospešná  baktéria je  čisto rastlinného pôvodu a nenachádza sa v našej strave, ako mnohé iné živočíšne probiotické baktérie. Lactobacillus Bulgaricus svojim pôsobením prečisťuje a detoxikuje nielen zažívací trakt, ale aj celý organizmus. Zabezpečuje tak regeneráciu celého tela. Svojimi vlastnosťami jedinečná a svojím účinkom najsilnejšia probiotická baktéria - Lactobacillus Bulgaricus. Tisícročiami overená kvalita a tradícia s overenými výsledkami.

11. Mgr. Ľuba Lapšanská - VEDOMÁ PRÍPRAVA NA MATERSTVO A TEHOTENSTVO

"Je potrebné pripravovať sa na materstvo? Robili to tak naše staré mamy? Pripravovali sa naši predkovia pred 1000 rokmi? Aké je historické pozadie vedomej prípravy? Kto má právo či povinnosť prichystať nás  ženy na túto cestu? Aká by mala byť príprava v súčasnej dobe? Aký obraz tehotnej ženy nám ukazujú médiá? A aký obraz dobrej matky? Akú podporu potrebujú ženy v období tehotenstva, pôrodu a materstva?  Ovplyvní to, či sa žena chystala alebo nechystala na materstvo jej vzťah k dieťaťu?  Je „pripravená“ žena lepšia matka? Záleží na type podpory tehotných žien a čerstvých mám?  Má príprava budúcich matiek  celospoločenský vplyv?  Má  podpora ženy v tomto krásnom a náročnom období vôbec nejaký vplyv?  A bude nám na toto a ešte viac stačiť hodina? :-)"

12. JUDr. Zuzana Lukačovič, Ing. Michaela Začková: ESENCIÁLNE OLEJE; ICH FYZICKÉ A EMOCIONÁLNE POSOBENIE

Z obsahu prednášky:

Isté zdroje tvrdia, že čistý 100% esenciálny olej vyvoláva silné emociálne odpovede. Na prednáške sa okrem iného dozviete: 

 • Esenciálne oleje - čo sa schováva za ich vôňou?
 • História ich vzniku, pôvod jednotlivých esenciálnych olejov, spracovanie a kvalita.
 • Spôsoby využívania esenciálnych olejov pre deti, dospelých i tehotné ženy.
 • Ako pôsobia na fyzickej úrovni a čo nám prinášajú na emocionálnej rovine.
 • Konkrétne účinky 10tich vybraných esenciálnych olejov.  

13. Ing. Renáta Mackovová, SAKHom. - HOMEOPATIA - JEMNÁ CESTA K ZDRAVIU ČLOVEKA

Na prednáške Renáty Mackovovej sa dozviete: 

 • Čo je homeopatia
 • Základný homeopatický princíp
 • Čo je homeopatický liek, výroba, použitie
 • Praktické využitie niektorých liekov v domácom prostredí
 • Liečenie boreliózy 

14. Jarmila Máťošová, Renáta Beláková - POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA A ALERGIA

Podtitul - Aby strava neškodila, jedlo ako priateľ

Prednáška Renáty Belákovej a Jarmily Máťošovej je zameraná na uvedenie do problematiky potravinových alergií a intolerancií, ktoré sa stávajú problémom súčasnosti. V prednáške budú prebraté tieto body:  

 • Potravinové alergie, intolerancie a ich prejavy
 • Diagnostika
 • Prvé kroky po zistení alergie alebo intolerancie
 • Praktické rady na zavedenie zmien v stravovaní
   

15. Peter Planieta - LIEČIVÁ SILA POTRAVÍN PODĽA PIATICH ELEMENTOV

Z obsahu prednášky pána Planietu: "Každý človek je jedinečný a treba sa na neho pozerať ako na komplex. A presne takisto sa treba pozerať aj na naše zdravie. Nahradenie chemických potravín za kvalitné potraviny je prvým dôležitým krokom na ceste ku kvalitnejšiemu životu. 95% komerčných potravín dnes obsahuje konzervačnú alebo chemickú látku (éčka). Takže to, čo dnes bežný človek prevažne konzumuje, či už je to jedlo alebo nápoje, tohto človeka „chemizuje“ a pomaly ničí, zabíja.

Každý z nás zdedil niektoré orgány slabšie a tie prináležia určitému elementu. Napríklad slabý element VODA sa u ľudí prejavuje problémami obličiek, močového mechúra a kĺbov, u žien častokrát studenými rukami. Ľudia s oslabenými obličkami obľubujú tmavé alebo modré farby, chuť slanú a niektorí aj sladkú. Mali by zo stravy vylúčiť sladkosti, studené jedlá, surovú zeleninu, ovocie preferovať sušené a nesírené. Takisto by mali obmedziť pitie zeleného, ovocného alebo bylinkového čaju. Tým, že prestanú daný element a s ním spojené orgány zaťažovať nevhodnou stravou, element zosilnie, nastane rovnováha v tele, energie v organizme začnú prúdiť, budú sa cítiť zdravší a vitálnejší

Správne nastavenie jedálnička podľa piatich elementov a celková zmena životného štýlu vedie k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu. Príbehy ľudí hovoria nakoniec za všetko. Počnúc dlhoročným cukrovkárom, cez makulárnu degeneráciu mladej ženy, až po chlapca trpiaceho autizmom. Takíto ľudia už nie sú zaujímaví pre našu medicínu, nakoľko už nie sú viac pacientmi.

Ďalším dôležitým krokom ku zdraviu je správna kombinácia potravín. Živočíšne bielkoviny treba konzumovať zásadne iba so zeleninou a ovocie konzumovať samostatne, najlepšie vypestované na záhradke – nestriekané.

Do doplnenia skladačky k nášmu zdraviu nesmieme zabúdať na správny pitný režim, pravidelný pohyb, správne dýchanie a duševnú rovnováhu.

To, že ideme správnou cestou sa odrazí v každej našej činnosti. Budeme ľahšie a efektívnejšie zvládať akúkoľvek činnosť, budeme plní energie a lásky k životu, čo sa následne odrazí na našom výzore. Ľudia, ktorí takto žijú, vyzerajú o 10 až 20 rokov mladšie, sú výkonnejší a šťastnejší ako ich rovesníci. A toto je moc liečivej sily BIO potravín podľa piatich elementov."

16. Júlia Rašlová - SPRÁVNA VÝŽIVA DETÍ - AKO SA VYHNÚŤ DETSKEJ OBEZITE?

Prednáška Júlie Rašlovej vám okrem iného prinesie aj tieto informácie: 

 • Výživa detí začína pred narodením
 • Riziká obezity a nesprávnej výživy v tehotenstve
 • Zabezpečenie dostatku živín pre správny vývoj dieťaťa
 • Rozdelenie výživy detí podľa obdobia ich života
 • Predchádzanie obezite detí
 • Rodina - dôležitý aspekt v stravovaní dieťaťa
 • Správny výber potravín pre deti
 • Deti a pohyb
 • Deti a reklama 

17. Mgr. Ľubomír Slejzák - MANDALY A SLOVENSKÉ ČAROKRUHY

Na prednáške Ľubomíra Slejzáka sa dozviete, prečo sú v súčasnosti mandaly populárne, aký je tradičný a novodobý význam Mandaly, ako aj o skrytom význame slovenských ornamentov a čo sú to Čarokruhy.

Z web stránky lektora: "Slovo MANDALA pochádza z prastarého jazyka sanskrtu a znamená kruh alebo pohyb do kruhu, kde stred je symbolickým vyjadrením prapodstaty stvorenia sveta (ideálny bezchybný božský stav) a obvod predstavuje svet prejavený - život, ktorého sme súčasťou. A keďže každé stvorenie v sebe cíti božskú podstatu, snažíme sa v špirálovitom kruhovom pohybe (vývojom) k tejto prapodstate dostať. Tento proces dokáže bez slova symbolicky opísať iba kruhová forma obrazu komponovaného okolo stredu - MANDALA. Mandala je zaujímavý prostriedok na rozhýbanie života. Často sa stretávame s požiadavkou na liečenie choroby prostredníctvom mandaly.Treba si uvedomiť, že mandala vždy bude len podporným prostriedkom, ktorý napríklad dokáže človeka motivovať a na podvedomej úrovni povzbudzovať k vyliečeniu. Za vyliečenie je však zodpovedný každý sám (nemôže to urobiť mandala) a vyliečiť sa dá z každej choroby, pokiaľ si človek do hĺbky uvedomí príčinu svojho ochorenia. Ako podporný prostriedok dokáže mandala vniesť do priestoru okolo pacienta jeden z piatich elementov (voda - drevo - oheň - zem -kov), pretože k chorobe najčastejšie dochádza, ak niektorý z prvkov v organizme chýba. Ako podporný prostriedok vieme prostredníctvom mandaly stiahnuť nadmerné pôsobenie niektorého z prvkov. Do liečivej mandaly vždy zapojíme aj impulz Archanjela Rafaela".

MALÁ PREDNÁŠKOVÁ MIESTNOSŤ (Salónik Primátor)

1. Romaníková Alena - VRÁŤME SA K LIEČIVEJ SILE BYLÍN (workshop)

Workshop s Alenou Romaníkovou, bylinkárkou a masérkou , na ktorom sa dozviete, prečo je v dnešnej dobe dôležitý návrat k sebe cez návrat k prírode a akú úlohu v tom zohrávajú práve slovenské byliny. 

Workshop je určený pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o zmysluplnom trávení voľného času v prírode, v rámci ktorého sa dá krásne spojiť príjemné s užitočným. Na workshope dostanete mnohé praktické a užitočné informácie:  

 • návod na to, ako nám vedia byliny pomôcť v každodennom rodinnom živote
 • čo vieme z bylín pripraviť a ako - čaje, bylinné tinktúry, maste, kúpele – a ako ich používať v domácej lekárničke
 • kedy a aké byliny zbierať, sušiť, skladovať
 • aké choroby a neduhy vieme bylinami liečiť prírodným a prirodzeným spôsobom, bez použitia chemických liekov
 • ako predchádzať chorobám v rámci prevencie
 • konkrétne tipy na jarnú očistu organizmu  

Pripravené sú pre vás ochutnávky bylinných čajíkov a ďalších domácich prírodných produktov, ukážky konkrétnych bylín, a to najdôležitejšie – stretnutie s človekom, ktorého láska a úcta k prírode a jej liečivým schopnostiam sprevádza celým životom.  

2. Slnko v srdci - cesta k sebe Dana Babková - DÁTUM NARODENIA AKO NÁŠ KÓD ŽIVOTA - CESTA K SEBAPOZNANIU (prednáška)

Numerológia je úžasný nástroj, ako si uvedomiť hlbšie dary nášho života.

Prednáška Dany Babkovej z martinského Slnka v srdci je zameraná na sebapoznanie vďaka nášmu dátumu narodenia, cez ktorý spoznáme náš kód života. Môžeme si uvedomiť a precítiť  svoje dary, ktoré sme dostali do vienka v náš deň narodenia, ale aj naše  životné poslanie a cestu k naplneniu svojho životného poslania .

Pozrieme sa na reč čísel ako na reč symbolov. 

3. Slnko v srdci - cesta k sebe Janka Sofia Thomková - SPOLOČNÁ SKUPINOVÁ MEDITÁCIA NA UZDRAVENIE VZŤAHOV

Meditáciou vás povedie Janka Sofia Thomková z martinského Slnka v srdci. Janka o svojej meditácii hovorí:

"Názov tejto meditácie je jasný. Je jednou z ciest, ktorá nám pomôže prejasniť, vyliečiť a zharmonizovať naše vzťahyTie kľúčové sú naše korene. Mama a otec. V nich sa zrkadlí vzťah k našej minulosti, k našim životným partnerom a hlavne vzťah k sebe samému. Vedú nás k sebaspoznaniu a duchovnému rastu.

Pod vedenim Archanjelov a Svetelných majstrov prepojíme sa s Chrámom svetla - svojou vnútornou svätyňou. V zjednotení s prúdom zlatého svetla - Vedomia kozmickej lásky - v nádhernom obrade necháme nech Láska - najvyššia sila Duše očisťuje dávne nánosy a karmické záťaže vo vzťahoch a vnesie prijatie, súcit, radosť a tvorivosť vo všetkých podobách.

Účinok tejto jednoduchej meditácie je obrovský. Ak úprimne a s pokorou rozpustíme svoj strach, hnev smútok..., zmení sa naše energetické pole a druhá strana vedome alebo podvedome na túto zmenu zareaguje v našej vibrácii alebo v rezonancii vo vzťahu k nej."

4. ALISHABA Relaxačno-tanečné štúdio - UKÁŽKY TANCOV A CVIČENÍ

ORIENTÁLNE TANCE

Vitalita, ladné pohyby, posilnenie a natiahnutie svalov, radosť a krása! Príjemným a zábavným spôsobom objavíte svaly, o ktorých ste doteraz nemali ani tušenia, rozvírite svoju energiu a otvoríte sa ženskosti. Orientálny tanec je jedinečný prostriedok na správne držanie tela. Pomáha pri bolestiach chrbtice, formovaní postavy, ženských ťažkostiach, tráviacich ťažkostiach, zbavuje stresu a celkového napätia. Má blahodárny vplyv na ženské telo i dušu. Je zdrojom energie a radosti. Uvoľňuje endorfíny - hormóny radosti, zvyšuje pocit energie, vytrvalosť, svalovú silu a pružnosť, znižuje účinky stresu, zlepšuje náladu, spánok a sebadôveru, uvoľňuje kĺby. Uvoľňuje blokády a napätie v oblasti panvy, odstraňuje bolesti chrbta. Pomáha riešiť menštruačné problémy a neplodnosť a tiež lepšie preklenúť obdobie klimaktéria, spevňuje svalstvo panvy a panvového dna, čím skvalitňuje sexuálny život ženy.

Vhodné pre všetky vekové kategórie

CHI TONING

CHI-TONING – harmonizácia mysle, posilnenie svalov, zlepšenie ohybnosti a držania tela. Lekcie sú určené pre všetky ženy, ktoré chcú vyskúšať nový druh cvičenia. Obsahom hodiny je úvodné natiahnutie, cvičenia na koordináciu a posilnenie hĺbkového stabilizačného systému, cvičenie s malou loptou a techniky na hlboké uvoľnenie a relaxáciu. Všetko sa plynule prelieva z jednej metódy do druhej v súlade s možnosťami klienta. Nepotrebujete mať nijaké základy z jednotlivých štýlov cvičení, ktoré sú v tejto lekcii obsiahnuté, všetko zvládnete počas trvania.

Novinka z radu cvičení Body&Mind, ktorá k nám prichádza z Nemecka. Spája v sebe fyzické cvičenie rôznych smerov. Zameriava sa nielen na posilňovanie a dôkladné pretiahnutie svalov celého tela, ale tiež na psychické uvoľnenie a relaxáciu. Dynamický pohyb s rehabilitačným charakterom vznikol spojením rôznych cvičení: joga, pilates, 5 Tibeťanov a strečingu v rôznych kombináciách za pomoci balančných cvičení a plynulých prechodov vedúcich k zlepšeniu sily, rovnováhy, pohyblivosti a vnútornej energie. Chi znamená energia a toning môžeme preložiť ako spevnenie, posilnenie.

Nečakajte, že na lekcii uvidíte niečo nové, že budete cvičiť niečo, čo ste nikdy nevideli, či nepoznáte. Využívajú sa cviky, ktoré sú preverené, ktoré fungujú, a ktoré keď sa prevedú precízne a správnou technikou, Vám dajú pekne do tela.

PORT DE BRAS

Harmónia, tanec, koordinácia a ladnosť. Chceli by ste v tomto období začať s cvičením, ale žiadne vám nevyhovuje? Cvičenie je prispôsobené pre začiatočníkov. Nielen šetrným výberom jednotlivých figúr, ale aj postupnou výučbou a dôrazom na ladnosť pohybov celého tela. Port De Bras jednoducho musíte vyskúšať! Cvičenie je postavené na tanci a tanečných figúrach, ktoré sú však prispôsobené možnostiam a schopnostiam cvičencov. Aj preto je jeho výrazným pozitívom rozvíjanie koordinácie pohybov, zlepšovanie ladnosti a estetickosti, ale blahodarne pôsobí aj na chrbticu. Práve dôraz na správne držanie tela si pochvaľuje väčšina žien, keďže cvičenie je zamerané na posilnenie brušných svalov, ktoré sa pri správnom držaní tela priamo podieľajú. Okrem toho v sebe spája aj fitnes a zdravotné cvičenia, čím sa priamo podieľa na zlepšovaní zdravotného stavu.

Správne dýchanie a sústredenie sa na každý pohyb a na vlastné telo robí z Port De Bras program, ktorý si rady vyskúšajú aj ženy začiatočníčky, unavené z každodennej práce, i staršie ročníky.

5. ZUNAart Kreatívny svet - KREATÍVNE KURZY

Nikdy nie je neskoro zamazať si ruky od farby, ponoriť sa do vlastného sveta a skúsiť to bez ohľadu na výsledok, nechať sa na chvíľu viesť svojím vnútrom. Kreativita nám dáva možnosť prejaviť dôveru v seba samého. V to, čo vás momentálne napadne, čo sa chce prejaviť prostredníctvom vás, čo chce uzrieť svetlo sveta v reálnej podobe a je jedno či hovoríme o varení, výchove detí, alebo maľovaní obrazu. Žiadna forma „umenia“ nie je hodnotná menej alebo viac. Otázkou ostáva: Nájdete si čas a odvahu?

„ Každý z nás je predurčený k tomu, aby mal svoj vlastný charakter, aby bol tým, čím tak celkom nemôže byť nikto iný, a robil to, čo nikto iný nemôže urobiť presne ako on.“

WILLIAM ELLERY CHANNING

Kreatívny kurz 1 - SCRAPBOOKING 

Urobíme si tabuľku, na ktorú môžete písať kriedou. Budeme vyberať z pestrej palety papierov, strihať, lepiť, primeriavať, patinovať, zdobiť, lakovať a znovu lepiť.

Kreatívny kurz 2 - MAĽBA NA SKLO

Prázdne poháriky premeníme s pomocou kontúr, samolepiek, špeciálnych farieb a drôtikov na origo svietniky. Nepotrebujete si so sebou priniesť ani materiál, ani predchádzajúce skúsenosti :-)

6. Denisa Jarábková - RÝCHLOKURZ VARENIA-NEVARENIA (interaktívny workshop)

Interaktívny workshop vám prinesie praktickú ukážku zdravého nevarenia na detoxikáciu a naštartovanie organizmu po zime. S Denisou Jarábkovou si vyčarujete zdravú polievku priamo na mieste a bez varenia, hlavné jedlo a aj malú maškrtu, a pri tom všetkom neškrtnete ani zápalkou. Všetko bude v najprirodzenejšej forme a chuti. Deniska sa teší na spoločné čarovanie v kuchyni :-).

Banner 1 BB 2015 Banner BB Banas 2015 Banner BB Bukovsky 2015 Banner BB Baricak 2015 Banner BB Planieta 2015 Banner BB Foltan 2015

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Newsletter

Prihláste sa pre odber informačných emailov

Facebook

Kontakt

OPEN F&K, s.r.o.

 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • tel: 0905 291 321